متن خبر
  
  
  
  
 
مدیر کل بنیاد مسکن استان ایلام از پرداخت وام قرض‌الحسنه و کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان رانش زمین در چوار خبر داد.
فریادرس شهباری، مدیر کل بنیاد مسکن استان ایلام در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام اظهار کرد: به خسارت دیدگان رانش زمین در «چوار» وام قرض‌الحسنه‌‌ 30 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 5 میلیون تومانی پرداخت خواهد شد.
وی افزود: در صورتی که مناطق روستایی از زلزله‌‌ اخیر هم خسارت دیده باشند پس از احصای میزان خسارت‌ها، مطابق قانون کمک خواهد شد.
قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام هم درباره‌‌ این موضوع گفت: خوشبختانه با نظارت مسئولان قبل از رانش زمین این ساختمان‌ها از سکنه خالی شدند که جای خوشحالی دارد.
یادآور می‌شود 5 باب واحد مسکونی در شهر چوار بر اثر رانش زمین قرو رفتند.
/DocLib4/zelzele3.jpg1396/09/24
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام شرایط مراجعه‌ی خسارت‌دیدگان از زلزله‌ی اخیر در مناطق شهری و روستایی را اعلام کرد.
 «فریادرس شهبازی» اظهار کرد: براساس توافقات صورت گرفته و به منظور رفاه حال روستائیان عزیز، مدارک مورد نیاز جهت پرداخت خسارت به افرادی که منازل مسکونی آنها در زلزله اخیر استان ایلام دچار خسارت شده است، توسط دهیاری‌ها جمع‌آوری و به صورت یکجا "برابر با اصل" می‌شوند و هیچ نیازی به مراجعه این عزیزان به دفترخانه‌ها نیست.
وی گفت: طبق تفاهم صورت گرفته مابین فرمانداران و دفترخانه‌ها، در تمام شهرستان‌های استان (بجز شهر ایلام) برای "کپی برابر اصل" کردن مدارک مورد نیاز تنها ۵ هزار تومان از شهروندان اخذ خواهد شد.
شهبازی از شهروندان ساکن "شهرایلام" که در این زلزله دچار خسارت شده‌اند، خواست به دفترخانه‌ها مراجعه نکنند چرا که هنوز با دفترخانه‌های شهر ایلام تفاهمی برای انجام این کار صورت نگرفته و متاسفانه شنیده می‌شود که دفترخانه‌های شهر ایلام برای کپی برابر اصل کردن مدارک شهروندان ۳۰ هزارتومان وجه اخذ می‌کنند؛ لذا از شهروندان ایلامی تقاضا داریم به بنیاد مسکن مراجعه کنند.
/DocLib4/زلزله-ایلام2.jpg1396/09/11
  
 
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از آغاز دریافت مدارک و ثبت نام برای پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده در زلزله اخیر این استان خبر داد.
فاخر محمدیان اظهار کرد: مردم استان ایلام از امروز شنبه تا پایان آذرماه سال جاری می‌ توانند درخواست تعیین خسارت منازل خود را به بنیاد مسکن تحویل دهند.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل ارسال سازمان مرکزی، تنها واحدهای مسکونی که حداقل 30 درصد نازک کاری آن خسارت دیده است، مشمول پرداخت خسارت خواهند شد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: واحدهایی که از تسهیلات پرداخت خسارت سیل آبان 94 استفاده کرده اند مشمول استفاده از تسهیلات زلزله اخیر نخواهند شد.
محمدیان یادآور شد: متقاضیان باید مشخصات کامل خود و آدرس و کدپستی خود و موضع خسارت دیده و همچنین عکس موضع خسارت دیده را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهند و در تحویل درخواست‌های خود عجله نداشته باشند.
زلزله 7.3 ریشتری شامگاه 21 آبان ماه در استان کرمانشاه در استان ایلام نیز احساس و اگرچه خوشبختانه تلفات جانی نداشت ولی به برخی منازل و مدارس خسارت وارد کرد
/DocLib4/4.jpg1396/09/05
  
 
در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری ایلام اعلام شد: مردم استان ایلام از دوم تا پایان آذرماه سال جاری می‌توانند درخواست تعیین خسارت منازل خود را به بنیاد مسکن تحویل دهند.
«حسین کلانتری» معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست، اظهار کرد: مردم نوع دوست ایلام کمک‌های بسیار خوبی به زلزلهزدگان انجام دادند و استان ایلام جزو اولین استان‌های کمک رسان به زلزله زدگان کرمانشاه بود .
کلانتری با تشکر از مردم شریف استان که در کمک رسانی به مردم زلزله‌زده سنگ تمام گذاشتند، گفت: استان ایلام دو هفته با تمام قوا در پی مراسم اربعین و خدمات‌دهی به زوار عتبات عالیات فعال بودند و هنوز این همایش بزرگ به اتمام نرسیده بود که زلزله به وقوع پیوست و در این میان مردم ایلام با توجه به این که خود دچار خسارت و زلزله شده بودند تلاش زایدالوصفی برای کمک رسانی به  مردم زلزله زده استان کرمانشاه انجام داده و جزو اولین استان‌هایی بود که وارد مناطق زلزله‌زده شدند.
وی افزود: استان ایلام در چهار جبهه متفاوت نسب به خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه در حال عمل است جمعیت هلال احمر استان با امکانات و تجهیزات مناسب نسبت به خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان اقدام می‌کند بهزیستی، سپاه و بنیاد مسکن نیز دراین مناطق مشغول خدمت‌رسانی هستند.
معاون سیاسی استاندار ایلام با اشاره به حضور مسئولان ارشد استان در کرمانشاه و دیدار با استاندار و نماینده ولی‌فقیه این استان گفت: بازدید نماینده ولی‌فقیه و استاندار و جمعی از مسئولین از مناطق زلزله زده و دیدار با استاندار و نماینده ولی‌فقیه استان کرمانشاه جهت تسکین دردها و کمک به مردم زلزله زده بود .
کلانتری عنوان کرد: مسئولیت تعیین خسارت زلزله زدگان استان با بنیاد مسکن است و دستگاه‌ها برای کمک به بنیاد مسکن در جهت تسریع در فرآیند تعیین خسارات اقدام کنند.
مردم کمک‌های خود را در اختیار ارگان‌های دولتی قرار دهند.
/DocLib4/41.jpg1396/08/30
  
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام از ۴ تا ۳۰ آذرماه خسارت دیدگان زلزله ایلام برآورد می‌شود.
فریادرس شهبازی در حاشیه کمیته هماهنگی ستاد بحران استان اظهار داشت: خسارت‌دیدگان از زلزله از  شنبه چهارم آذر تا 30 آذرماه می‌توانند به منظور تشکیل پرونده با در دست داشتن سند ساختمان، فیش آب و برق و همچنین چند قطعه عکس (تصاویر موبایل نیز مورد قبول است) با مراجعه به دهیاری، بخشداری و فرمانداری محل زندگی خود اقدام کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام تصریح کرد این زمان  غیرقابل تمدید نیست همچنین آسیب دیدن نازک‌کاری ساختمان در لیست  خسارت برآورد  نمی‌شود.
وی از خسارت‌دیدگان خواست آرامش و زمان‌بندی مراجعه را در نظر داشته باشند.
/DocLib4/moghavem17.jpg1396/08/29
  
 
معاون اول رییس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران کرمانشاه، کردستان و ایلام ضمن اطلاع از آخرین میزان خسارات ناشی از زلزله شب گذشته، بر ضرورت بسیج تمام امکانات استان برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان و جبران خسارات تاکید کرد.
دکتر اسحاق جهانگیری ، در پی وقوع زمین لرزه در استانهای کرمانشاه، کردستان و ایلام، در تماس با استانداران این سه استان زلزله زده، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، از استانداران استانهای مذکور خواست با به‌کارگیری حداکثر توان، بسیج امکانات و با استفاده تمام ظرفیت استان، کمک به حادثه دیدگان و آواربرداری را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند و از هیچ گونه تلاش و اقدام در جهت امدادرسانی به مصدومان دریغ نورزند.
استانداران این سه استان زلزله زده نیز در این تماس های تلفنی، گزارشی از آخرین میزان خسارات وارده و روند امدادرسانی و آواربرداری به معاون اول رییس جمهور ارائه کردند.
/DocLib4/11.jpg1396/08/23
  
 
مدیر بنیاد مسکن چرداول گفت: 12 میلیارد و 360 میلیون ریال تسهیلات برای جبران خسارت افراد خسارت دیده در حادثه سیل آبان ماه سال 94 در شهرستان چرداول پرداخت شده است.
هشتم آبان ماه سال 94 در تاریخ مردم استان ایلام یادآور سیل خروشان و ویرانگری بود که پس از گذشت 2 سال آثار مخرب آنرا در مناطق روستایی و شهری می توان مشاهده کرد.
استان ایلام سال ها بود که مهمانی داشت که دیگر ناخوانده نبود بلکه مهمانی نام آشنا به اسم ریزگردها و غبار از همسایه بغل دستی غربی، ولی سیل مخرب 8 آبان ماه مهمانی ناخوانده و ناخواسته بود که پس از سال ها خشکسالی کمتر کسی تصور آمدن و وقوع این حادثه عظیم را در ذهنش متصور بود.
این سیل که بر اساس نظر کارشناسان در یکصد سال اخیر بی سابقه بوده است مرگ چهار نفر را به دنبال داشت و خسارت های فراوان مالی به ساختمان ها، ابنیه ها، پل ها، زمین های کشاورزی، اماکن تجاری و مسکونی بود که بارش باران به میزان 324 میلی متر در سه روز هفته بی سابقه ترین بارندگی تاریخ ایلام بود.
نزدیک به 18 هزار منزل مسکونی در شهرستان های مختلف این استان در اثر این واقعه آسیب جدی دیدند و بیش از 10 هزار میلیارد ریال به زیرساخت ها و بخش های مختلف این استان خسارت مالی وارد شد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان چرداول در این خصوص گفت: یک هزار و 306 درخواست پرداخت خسارت پس از راه اندازی یک سامانه در این شهرستان ثبت و پس از بررسی های بنیاد 818 پرونده تایید و برای جبران خسارت ها به بانک های عامل معرفی شدند که برای 700 درخواست کننده که مدارکشان را تکمیل کرده بودند، 12 میلیارد و 360 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.
هاشم مهدوی افزود: در حوزه تعمیرات منازل بیش از 15 میلیارد ریال وام بلاعوض در مناطق شهری و روستایی به خسارت دیدگان پرداخت شد.
وی یادآور شد: درخواست های مردمی بیشتر در بخش های تخریب ، تعمیر ، بهسازی و احداث بود که در بحث احداث منازل 68 مورد به بانک های عامل معرفی شدند که برای ساکنین شهرها و روستاها به ترتیب تسهیلات 300 و 200 میلیون ریالی پرداخت شد و همچنین خسارت دیدگان شهری و روستایی به ترتیب 60 و 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض دریافت کردند.
شهرستان 57 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.
/DocLib4/29.jpg1396/08/10
  
روستای سراب كلان جابه‌جا می‌شود. عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: امیدواریم طی یک پروسه 10 ساله با کمک همه دستگاه‌ها به خصوص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بحث جابجایی روستای سراب كلان اجرایی شود.

وی افزود: روستای سراب كلان دارای قدمت زیادی است و این روستای تاریخی هدف گردشگری دراستان ایلام محسوب می شود.
شنبه زاده ادامه داد: تحقق این مهم یعنی ایجاد روستای تاریخی و هدف گردشگری از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام است.
این مسئول همچنین گفت: برنامه‌های مختلفی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام قرار دارد و در صورت تایید پایگاه پژوهشی به عنوان یک پایگاه ملی کارهای کاوش، گمانه‌زنی، بررسی در نهایت کارهای مرمتی و احیا بناهایی که فعلا نمود مشخص ندارد اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: تسریع در بازسازی این روستای هدف گردشگری و طبیعت زیبای منطقه می‌تواند وسیله‌ای برای جذب گردشگران در داخل و حتی خارج از کشور و منبع درآمدی برای شهرستان سیروان و استان ایلام باشد.
/DocLib4/رانش-زمین.jpg1396/08/02
  
 
روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از ابلاغ 180 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های هادی روستایی در سطح 10 شهرستان این استان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار در سطح 160 روستای استان هزینه خواهد شد.
مجید تیموری اظهار کرد: این اعتبار از محل بودجه تملک و دارایی ، نفت و اعتبارات ملی برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه تخصیص این میزان اعتبار به صورت مرحله ای است، افزود: تاکنون 30 میلیارد ریال از این میزان اعتبار اختصاص یافته و در سطح روستاها هزینه شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: این میزان اعتبار برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه خواهد شد.
تیموری یادآور شد: سال گذشته 50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح هادی در سطح 90 روستای استان ایلام اختصاص یافت که از این میزان 36 میلیارد ریال جذب شد.
وی از تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان خبر داد و افزود: اجرای طرح هادی در روستاها تاثیر چشمگیری در راستای بالا رفتن سطح بهداشت عمومی و رفاه روستاییان دارد.
در مجموع 604 روستای مشمول طرح هادی در استان ایلام وجود دارد که تاکنون برای 313 روستا این طرح اجرا شده است.
/DocLib4/23.jpg1396/07/24
  
معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور گفت: طرح های ویژه گردشگری در 300 روستاي هدف و داراي بافتهاي با ارزش اجرایی شود.
"محمدرضا شاملو" معاون عمران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در اين بازديد روستاهای هدف گردشگری دره شهر گفت: بر اساس ماده 99 قانون برنامه ششم توسعه كشور طرحهای ویژه گردشگری در 300 روستاي هدف و داراي بافتهاي با ارزش اجرایی شود.
وی اظهار کرد: بنیاد مسکن از برنامه سوم توسعه تعداد قابل توجهي از طرحهای گردشگري، بهسازی و احیاء روستایی را با همکاری سازمان میراث فرهنگی اغاز کرده که باعث افزایش ميزان تردد گردشگرها درآمد مردم شده است.
شاملو افزود: تعدادي از اين روستاها در كارگروه ملي مورد تصويب قرار گرفته كه تخصیص اعتبار مصوب شده كارهاي گسترده تري در برنامه ششم انجام می شود.
وی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در دره شهر تصریح کرد:  با استفاده از ظرفيتهاي محلي، كمك و مشاركت مردم، استفاده از منابع استاني و مشاركت بخش خصوصي در صورت همكاري، آمادگي زمینه سازی بسترهای مناسب  براي ورود گردشگران را داریم.
شاملو یادآورشد: اجرای اینگونه طرحها زمينه براي جذب گردشگر، توسعه صنعت گردشگري در مناطق روستايي كشور و طبيعتا افزايش درآمد مردم بسيار اثر گذار خواهد بود.
معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور خاطرنشان کرد:  برای این منظور تسهیلات 200 میلیون ریالی و کمکهای جنبی بلاعوض به صورت ويژه در اختيار كساني كه در زمينه بحث گردشگري  "مسافر كاشانه" مشروط به اين كه ضوابط و مشخصات فني قرار داده می شود.
/DocLib4/25.jpg1396/06/19تهران
  
 
نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: استان ایلام سرشار از ظرفیت های گردشگری است.
نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی در بازدید معاون روستایی بنیاد مسکن کشور از روستاهای شهرستان دره شهر گفت: استان ایلام سرشار از میراث گرانبهای فرهنگی است و ظرفیت های گردشگری استان ایلام قابل مطرح شدن در سطح جهانی و کشوری هستند که  در این سفر معاون بنیاد مسکن کشور طی بازدید از  شهرستانهای حوزه جنوبی استان موارد مختلفی از میراث فرهنگی کشور  را مشاهده کردند.
 شادمهر کاظم زاده با اشاره به ضرورت توجه به ظرفیت های گردشگری استان ایلام افزود: در قالب برنامه ششم توسعه راهکارهایی برای مرمت و بهسازی میراث فرهنگی و در کنار اینها بافت های با ارزش داخل روستاها در نظر گرفته شده است.
 نماینده مردم شهرستانهای دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر انتظار مردم حوزه انتخابیه گفت: بیشترین تعداد روستاها در قالب این ۳۰۰ روستا نمونه گردشگری از حوزه جنوبی استان در نظر گرفته شود و با بهسازی معابر و مرمت آثار، هم خدمتی به فرهنگ و هم خدمتی به جامعه شود.
/DocLib4/20.jpg1396/06/15
  
​بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: یک میلیون و 575 هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شد مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس طرح مقاوم سازی مسکن روستایی، تاکنون یک میلیون و 575 هزار واحد مسکونی در روستاها مقاوم سازی شده است. حمید رضا سهرابی در بررسی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اینکه این نهاد در همه عرصه‌های محرومیت‌زدایی تلاش می‌کند، از اجرای طرح مسکن ویژه خانواده‌های دو معلولی به​
/DocLib4/Sample.png1396/03/19تهران