متن خبر
  
  
  
  
برای مشاهده فایل معرفی حجة الاسلام والمسلمین آقای حسین روحانی نژاد روی فایل زیر کلیک کنید :

https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/3005594.jpg1399/07/01ایلام
  
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در نظر دارد جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از بین آقایان واجد شرایط یک نفر را با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته حقوق (کلیه گرایش ها) از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه به صورت نیروی قراردادی استخدام نماید.

شرایط ثبت نام :
1 - ارائه درخواست کتبی
2 - تصویر آخرین مدرک تحصیلی
3 - تصویر کارت ملی و شناسنامه
4 - داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دایم
5 - تابعیت جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور
6 - عدم محکومیت قضایی
7 - حداکثر سن برای کارشناسی 30 سال و برای کارشناسی ارشد 35 سال می باشد.
8 - معدل قابل قبول برای کارشناسی 14 و برای کارشناسی ارشد 16 می باشد.

متقاضیان می توانند درخواست کتبی خود را حداکثر ظرف مدت 10 روز پس از انتشار آگهی به واحد امور اداری تحویل نمایند ضمنا تاریخ و مکان آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.
طرح سوال در سطح دروس کارشناسی حقوق شامل : حقوق مدنی - حقوق تجارت - آیین دادرسی مدنی - حقوق جزای عمومی و اختصاصی - آیین دادرسی کیفری و حقوق ثبت می باشد.
برای شرکت در آزمون همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه یا کارت ملی) الزامی می باشد.
ضمنا مدارک تحویلی به هیچ وجه استرداد نخواهد شد.
آدرس : ایلام، بلوار مدرس نبش میدان میلاد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
تلفن تماس : 08433337415  -  08433354789

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1399/06/18ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: ۶۰۴ روستای مشمول طرح هادی در این استان وجود دارد که تاکنون برای ۴۰۰ روستا این طرح اجرا شده است.

حبیب الله محبی اظهار داشت: پارسال طرح هادی در سطح ۱۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان با اعتبار ۷۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شد.

وی افزود: این اعتبار از محل منابع اعتباری (استانی، ملی، سیل) برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: این میزان اعتبار برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

محبی با اشاره به اجرای طرح هادی در سال جاری گفت: امسال هنوز اعتبار لازم برای اجرای این طرح ابلاغ نشده ولی در صورت ابلاغ، عملیات اجرایی در سطح روستاها آغاز می شود.

وی اضافه کرد: توسعه روستایی و ماندگاری جمعیت در روستاها با توجه به فراهم شدن شرایط مطلوب معیشت و اشتغال ممکن بوده که هم اکنون توسعه روستایی با محوریت اشتغال و معیشت در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام ادامه داد: با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستاییان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.

وی گفت: در زمان حاضر طرح هادی روستایی مهم‌ترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است که علاوه بر جنبه‌های کالبدی روستاها، جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد.

محبی با بیان اینکه اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، تصریح کرد: در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت.

منبع : pezhwakkhabar.ir
1399/04/22ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار( سال گذشته تاکنون) در زمینه توسعه زیرساخت‌های روستایی در این استان هزینه شده است.

حبیب‌الله محبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در رفع کمبودهای زیرساختی در مناطق روستایی خدمات ارزنده‌ای ارائه داده است، اظهار داشت: تامین زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، رفاهی و خدماتی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت در روستاهاست.

وی افزود: از ابتدای سال گذشته تاکنون افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۴۱ طرح(۳۹ پروژه اجرایی، ۲ پروژه مطالعاتی) برای بهبود زیرساخت های رفاهی روستاهای این بخش از جمله زیرسازی، آسفالت و اجرای طرح های هادی هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به سیل فرودین ماه سال گذشته یادآور شد: از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیل ‌زدگان تاکنون ۶۴۹ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

محبی اضافه کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات بلاعوض، مبلغ مصوب شده تسهیلات پرداختی به سیل‌زدگان ایلامی (مرحله اول، دوم و سوم) یک هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان تاکنون یک هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: تاکنون۱۳ هزار و ۸۲۳ پرونده از مجموع واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی سیل‌زده به بانک‌های عامل این استان جهت دریافت تسهیلات ارجاع شده که از این میزان  ۱۲ هزار و ۷۸۰ مورد منجر به عقد قرارداد شده است.

محبی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی و تعمیری در استان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۵۹ مورد آواربرداری، ۲ هزار و ۱۳۳ مورد پی کنی ساختمان، ۲ هزار و ۱۰۹ واحد فونداسیون، ۲ هزار و ۳۲ مورد دیوار چینی و ۲ هزار و هشت واحد نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

منبع : irna.ir
1399/04/22ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار( سال گذشته تا کنون) در زمینه توسعه زیرساخت های روستایی در این استان هزینه شده است.

"حبیب الله محبی" با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در رفع کمبودهای زیرساختی در مناطق روستایی خدمات ارزنده ای ارائه داده است، اظهار داشت: تامین زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، رفاهی و خدماتی از مهمترین اولویت های دولت در روستاها است.

وی افزود: از ابتدای سال گذشته تاکنون افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب ۴۱ طرح(۳۹ پروژه اجرایی، ۲ پروژه مطالعاتی) برای بهبود زیرساخت های رفاهی روستاهای این بخش از جمله زیرسازی، آسفالت و اجرای طرح های هادی هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به سیل فرودین ماه سال گذشته، یادآور شد: از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیل ‌زدگان تاکنون ۶۴۹ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

"حبیب الله محبی"خاطرنشان ساخت: علاوه بر پرداخت تسهیلات بلاعوض، مبلغ مصوب شده تسهیلات پرداختی به سیل‌زدگان ایلامی (مرحله اول، دوم و سوم) یک هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان تاکنون یک هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: تاکنون۱۳ هزار و ۸۲۳ پرونده از مجموع واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی سیل‌زده به بانک‌های عامل این استان جهت دریافت تسهیلات ارجاع شده که از این میزان  ۱۲ هزار و ۷۸۰ مورد منجر به عقد قرارداد شده است.

منبع : baztabeilam.ir
1399/04/21ایلام
  
رضا جعفریان معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام، گفت: پس از اتمام ثبت نام طرح مسکن ملی و تایید پذیرفته شدگان پیامک جهت بارگذاری مدارک اولیه به متقاضیان ارسال شد.
وی افزود: تعدادی از متقاضیان این طرح هم اکنون نیازمند اخذ مجوز از ستاد کرونایی استان جهت تکمیل فرایند ثبت نام و حضور در شعب شهرستان بوده که این امر درحال پیگیری است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، ادامه داد: متقاضیانی که اواخر اسفند ماه سال گذشته اقدام به ثبت نام جهت دریافت مسکن ملی کرده‌اند در مرحله اول تایید نهایی نشده همچنان منتظر اعلام لیست نهایی و پذیرفته شده ازسوی وزارت راه و شهرسازی است.

واگذاری یک قطعه زمین جهت ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی

وی بیان داشت: طی تفاهم نامه اولیه، یک قطعه زمین جهت ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی از سوی اداره کل راه و شهرسازی شهر ایلام واگذار شده و تلاش می‌شود نیمه دوم ماه سال جاری کار ساخت و ساز این واحدها آغاز شود.

رضا جعفریان ادامه داد: همچنین تفاهم نامه اولیه با اداره کل راه و شهرسازی جهت اجرای طرح اقدام ملی برای شهرستان دهلران برای ۱۵۰ واحد، مهران ۴۵۰ واحد، لومار ۲۰ واحد،  ایوان ۹۰ واحد، آبدانان ۲۹ واحد، ملکشاهی ۲۰۲ واحد،  دره شهر ۳۲۰ واحد،  سرابله ۲۰ واحد و شهر ایلام ۱۴۰۰ واحد انجام و در دست پیگیری است.

وی تاکید کرد: تحقق آمار فوق منوط به تامین و اخذ برگ واگذاری زمین از اداره کل راه و شهرسازی است.

جعفریان تصریح کرد: در نهایت کلیه امورات مربوط به ثبت نام متقاضیان از طریق اطلاع رسانی به صورت پیامک خواهد بود.

منبع : taranombahari.ir
1399/03/20ایلام
  
طی بازدیدی صورت گرفت؛

 فرماندار چرداول، مدیرکل بنیاد مسکن استان ، معاون عمرانی فرماندار ودیگر مسولین از زیرساختهای عمرانی روستای دراشکفت بخش شباب شهرستان چرداول بازدید کردند.

فتاحی فرماندار چرداول در این بازدید از خدمات بنیاد مسکن استان و دهیار روستا در راستای بهسازی معابر تقدیر نمود وگفت:در هفته آتی شاهد آسفالت معابر روستای در اشکفت با مشارکت بنیاد مسکن خواهیم بود.

وی افزود: مبلغ ۳میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت آسفالت ۳۰۰۰ متر مربع از معابراین روستا اختصاص یافته است.

منبع : baztabeilam.ir
1399/03/17چرداول
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: طرح بهسازی و آسفالت معابر چهار روستای شهرستان دهلران با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شده است.

حبیب الله محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای محرومیت زدایی از روستاهای شهرستان دهلران با مشارکت مردم ساکن در روستاها، کار آسفالت معابر چهار روستای فرخ آباد، جلیزی بالا، بیشه دراز و مرکز دهستان دشت عباس با مساحت ۲۰ هزار متر مربع آغاز شده است.

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای آسفالت این روستاها را از محل منابع استانی، قیر یارانه ای و فروش زمین عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح تامین قیر رایگان توسط دولت و مشارکت دهیاران گام‌های خوبی در راستای آسفالت معابر روستاهای این شهرستان برداشته شده‌ است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به برنامه های در دست اجرای این اداره کل در سال جاری یادآور شد: ایمن سازی روستاهای در معرض سوانح، اجرای اصلاح معابر شامل هدایت آب های سطحی و فاضلابی، احداث کانال هدایت سیلاب، دیوار حائل، شن ریزی و اصلاح معابر اقدامات این اداره کل در سال جاری است.

محبی با اشاره به تسهیلات پرداختی به سیل زدگان شهرستان دهلران تاکید کرد: سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال وام و کمک بلاعوض مسکن و معیشتی به سیلزدگان این شهرستان پرداخت شد.

وی اضافه کرد: از این میزان ۶۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض و مابقی به صورت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان دهلرانی پرداخت شده است‌.

محبی با اشاره به وضعیت احداث و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده شهرستان دهلران افزود: با این میزان تسهیلات کار ساخت ۶۸۹ واحد در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۲۳۶ واحد معیشتی، ۲۴۹ واحد تعمیری شهری و روستایی، ۹۲ واحد احداثی شهری و ۱۱۲ واحد هم احداثی در روستاها بود که تمامی این واحدها تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام با اشاره به کمک بلاعوض ۲ میلیارد ریالی به واحدهای مسکونی نیمه تمام در این شهرستان یادآور شد: این واحدها که از محل طرح ویژه تسهیلات گرفته بودند برای تکمیل آنها اقدامات لازم انجام گرفت.

محبی اضافه کرد: همچنین در این‌ مدت( سال گذشته) ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای طرح ویژه در این شهرستان پرداخت شد که از این محل ۱۴۹ واحد بهره برداری یا در مراحل پایانی کار هستند.

شهرستان دهلران در ۲۲۰ کیلومتری ایلام واقع است.

منبع : irna.ir
1399/03/11دهلران
  
مدیر کل بنیاد مسکن استان ایلام گفت: سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال وام و کمک بلاعوض مسکن و معیشتی به سیلزدگان دهلرانی پرداخت شد.

حبیب اله محبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار داشت: از این میزان ۶۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض و مابقی به صورت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان دهلرانی پرداخت شده است‌.

وی با اشاره به وضعیت احداث و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده شهرستان دهلران افزود: با این میزان تسهیلات کار ساخت ۶۸۹ واحد در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۲۳۶ واحد معیشتی، ۲۴۹ واحد تعمیری شهری و روستایی، ۹۲ واحد احداثی شهری و ۱۱۲ واحد هم احداثی در روستاها بود که تمامی این واحدها تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام با اشاره به کمک بلاعوض ۲ میلیارد ریالی به واحدهای مسکونی نیمه تمام در این شهرستان یادآور شد: این واحدها که از محل طرح ویژه تسهیلات گرفته بودند برای تکمیل آنها اقدامات لازم انجام گرفت.
محبی اضافه کرد: همچنین در این‌ مدت( سال گذشته) ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای طرح ویژه در این شهرستان پرداخت شد که از این محل ۱۴۹ واحد بهره برداری یا در مراحل پایانی کار هستند.

شهرستان دهلران در ۲۲۰ کیلومتری ایلام واقع است.

منبع : taranombahari.ir
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/photo_2020-06-15_08-45-17.jpg1399/03/04دهلران
  
مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام گفت: سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال در قالب ۶۸۹ فقره تسهیلات مسکن روستایی به متقاضیان شهرستان دهلران پرداخت شده است.
"حبیب الله محبی" اظهار داشت: از این مقدار بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض و مابقی به صورت تسهیلات قرض الحسنه است.

وی افزود: تز این تسهیلات کار ساخت ۶۸۹ واحد در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۲۳۶ واحد معیشتی، ۲۴۹ واحد تعمیری روستایی ،۹۲ واحد تعمیری شهری و ۱۱۲ واحد هم احداثی در روستاها بوده که همه این واحدها مورد بهره برداری قرار گرفتند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به کمک بلاعوض دو میلیارد ریالی به واحدهای مسکونی نیمه تمام در این شهرستان، یادآور شد: این واحدها که از محل طرح ویژه تسهیلات گرفته بودند برای تکمیل آنها اقدام شد.

"محبی" به تسهیلات ۶۰ میلیارد ریالی در سال گذشته به واحدهای طرح ویژه در این شهرستان هم اشاره و بیان داشت: از این محل نیز ۱۴۹ واحد در دهلران بود که یا بهره برداری شده‌اند یا در مراحل پایانی هستند.

وی از تخصیص ۵۶ میلیارد ریالی اعتبارت عمرانی در سال گذشته از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان به بنیاد مسکن خبرداد و خاطر نشان ساخت: ۶۱ میلیارد ریال نیز به روستهای فاقد دهیاری اختصاص یافت که برای ۱۷ روستا بکار گیری شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان طرح اقدام ملی مسکن شهری از اقدامات سال جاری برشمرد و افزود: بنا بر اظهارات از محل اعتبارت دولت برای هر واحد ۸۵۰ میلیون ریال پیش بینی شده است.

منبع : baztabeilam.ir
1399/03/03دهلران
  
عملیات اجرای ۸ هزار متر مربع اسفالت در شهرک شهید کشوری سرطاف اغاز شد
اقای مهندس کاکایی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت مبلغ یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان لز محل اعتبارات ملی (سیل)برای ادامه اجرای طرح هادی در
این شهرک تخصیص یافت
وی در ادامه افزود این مبلغ اعتبار برای انجام ۸ هزار متر مربع بیش و اسفالت گرم شن ریزی کانال سنگی  دال بتنی ودیوار حائل هزینه خواهد شد

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1399/02/24ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت:بر اساس گزارش ارائه شده توسط کارشناسان این اداره کل تاکنون پروانه ساخت برای یک هزار و ۱۷۱ واحد خسارت دیده از سیل سال گذشته در استان صادر شده است.

به گزارش بازتاب و به نقل از ایرنا، حبیب الله محبی روز چهارشنبه اظهار داشت: تا کنون ۲۱ هزار و ۸۷۶ متقاضی سیل زده جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۳۸ واحد در مناطق شهری و روستایی تایید شده است.

وی افزود: از این تعداد واحد تایید شده سه هزار و ۲۸۵ مورد احداثی، ۹ هزار و ۸۰۲ هزار مورد تعمیری و سه هزار و ۵۵۱ هزار مورد نیز معیشتی بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام از معرفی ۱۳ هزار و ۸۲۳ واحد جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل استان خبر داد و یادآور شد: کل واحدهای معرفی شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات ۱۳ هزار ۸۲۳ مورد بوده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۵۹ مورد احداثی، ۹ هزار و ۱۸۲ واحد تعمیری و ۲ هزار و ۴۸۲ معیشتی است.

محبی با بیان اینکه از پایان کار هزار و ۱۷۱ واحد احداثی تا روز گذشته در استان خبر داد و خطر نشان ساخت: در راستای بازسازی واحدهای احداثی کل استان ۲ هزار و ۱۲۹ پروانه رایگان صادر شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی و تعمیری در استان، گفت: در این‌ مدت ۲ هزار و ۱۵۷ مورد آواربرداری، هزار و ۷۹۳ مورد دیوار چینی و هزار و ۱۴۵ مورد اجرای سقف انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: مبلغ مصوب تسهیلات مرحله اول، دوم و سوم ساکنان سیل زده این استان یک هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان تاکنون یک هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

محبی یادآور شد: همچنین از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیل‌زدگان تا کنون ۶۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان این اداره کل به صورت مستمر از روند بازسازی مناطق سیل زده بازید و سرکشی می‌کنند، افزود: کیفیت ساخت منازل روستایی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده شود.

منبع : www.baztabeilam.ir
1399/02/10ایلام
  
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: سال گذشته و در راستای تامین مسکن برای روستاییان ۶۰۶ قطعه زمین به واجدان شرایط در این استان واگذار شد.

شهرام کاکایی اظهار داشت: این تعداد قطعه زمین در سال ۹۸ پس از تملک اراضی ملی و تفکیک و قطع بندی آن ها توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است.

وی با اشاره به صدور سند مالکیت روستایی در سال گذشته افزود: در این مدت ۶۶۵ فقره اسناد مالکیت منازل مسکونی(۴۵۱ جلد روستایی، ۲۱۴ جلد شهری) در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام، هدف از صدور سند مالکیت در روستاها را ساماندهی و تثبیت نظام مالکیت اراضی واقع در بافت روستاها، کاهش و رفع اختلافات حقوقی ناشی از مالکیت ها در روستاها، اعلام کرد و یادآور شد: امکان بهره گیری روستاییان از تسهیلات بانکی، کمک به توسعه اقتصادی روستا از طریق افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی اماکن مسکونی و فراهم آوردن بستر مناسب قانونی به منظور تسریع در خدمات رسانی به روستاها را از دیگر اهداف واگذاری صدور سند به روستائیان برشمرد.

کاکایی با اشاره به اجرای طرح هادی به منظور سامان دهی بافت مناطق روستایی در استان گفت: پارسال طرح هادی در ۱۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان با اعتبار ۷۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل منابع اعتباری(استانی، ملی، سیل) اجرایی شد.

وی تاکید کرد: این میزان اعتبار برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

از زمان آغاز صدور تاکنون بیش از ۲۴ هزار جلد سند مالکیت روستایی و شهری (شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر) در استان ایلام صادر و این مهم موجب برقراری عدالت اجتماعی در جامعه شده است.

منبع : payjor.ir
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/gXHO7fau.15.jpg1399/02/08ایلام
  
حبیب الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام شامگاه امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار راسان در ایلام گفت: ۲۱ هزار و ۸۷۶ متقاضی سیل زده جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کرده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۳۸ واحد در مناطق شهری و روستایی تایید شده است.

وی افزود: از این تعداد ۳۲۸۵ مورد احداثی، ۹۸٠۲ هزار مورد تعمیری، ۳۵۵۱ هزار مورد نیز معیشتی است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان بیان داشت: کل واحدهای معرفی شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات ۱۳ هزار ۸۲۳ مورد بوده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۵۹ مورد احداثی، ۹ هزار و ۱۸۲ واحد تعمیری و ۲ هزار و ۴۸۲ معیشتی است.

وی در ادامه از پایان کار ۱۱۷۱ واحد احداثی تا روز گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد: در راستای بازسازی واحدهای احداثی کل استان ۲ هزار و ۱۲۹ پروانه رایگان صادر شده است، همچنین ۲ هزار و ۱۵۷ مورد آواربرداری ،۱۷۹۳ مورد دیوار چینی و ۱۱۴۵ اجرای سقف انجام شده است.

وی گفت: مبلغ مصوب تسهیلات مرحله اول و دوم و سوم ساکنان سیل زده این استان ۱۷۲ میلیارد تومان بوده که از این میزان تاکنون ۱۴۴۹ میلیارد تومان پرداخت شده است.

محبی یادآور شد: همچنین مبلغ مصوب بلاعوض مرحله اول و دوم و سوم ۶۵ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۶۵ میلیارد تومان بلاعوض به ساکنان مناطق سیل زده استان پرداخت شده است.
1399/02/08ایلام
  
بازتاب ایلام- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: ۴۴۸ میلیارد ریال تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی سال گذشته در این استان پرداخت شده است.

"حبیب الله محبی"  اظهار داشت: این رقم تسهیلات با میزان یک هزار و ۱۲۰ فقره به متقاضیان واحدهای روستایی با سود چهار درصد و باز پرداخت ۱۵ ساله اعطا شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات مذکور بر اساس پیشرفت کار و استحکام بخشی مورد تایید کارشناسان پرداخت می شود، افزود: متقاضیانی که تسهیلات ساخت مسکن روستایی دریافت کرده‌اند، ساخت و ساز را زیر نظر ناظران بنیاد انجام داده اند که از نظر مقاوم سازی مورد تایید است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: از ابتدای طرح بهسازی مسکن روستایی در سال ۸۴ تاکنون در این استان ۲۱ هزار و ۴۴۷ فقره تسهیلات مقاوم سازی به متقاضیان ساخت واحد مسکونی در روستاها پرداخت شده است.

"محبی" اضافه کرد: در صورت ابلاغ اعتبار پرداخت وام مسکن روستایی محدودیت ندارد و به هر تعداد متقاضی که مراجعه شود تسهیلات مذکور پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه بزرگترین دستاورد طرح بهسازی و بازسازی مسکن روستایی ایجاد آسایش،آرامش و امنیت در مسکن روستایی است، خاطر نشان ساخت  از روستاییان عزیز انتظار می رود تا در زمان ساخت و ساز مسکن ضمن رعایت ضوابط ،مقررات و آیین نامه‌ها، با هماهنگی ناظرین نظام فنی و روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام اقدام به ساخت و ساز کنند.

منبع : www.baztabeilam.ir
1399/01/25ایلام
  
ایلام- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیل‌زدگان تا کنون(۲۴ فروردین ماه) ۶۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

حبیب الله محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر پرداخت تسهیلات بلاعوض، مبلغ مصوب شده تسهیلات پرداختی به سیل‌زدگان ایلامی (مرحله اول، دوم و سوم) یک هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان تاکنون یک هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به توزیع رایگان سیمان در مناطق سیل‌زده ایلام افزود: تاکنون ۱۲ هزار و ۱۳۸ تن سیمان رایگان برای بازسازی در مناطق سیل‌زده استان توزیع شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام یادآور شد: برای هر واحد مسکونی احداثی روستایی و شهری ۱۶۰ کیسه سیمان اهدایی رهبر معظم انقلاب توزیع شده است.

محبی از فعالیت مهندسان ناظر ساخت مسکن زیر پوشش این بنیاد در مناطق سیل‌زده ایلام خبر داد و یادآور شد: این افراد بر همه مراحل از تهیه نقشه ساختمان تا پایان کار نظارت کامل دارند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۸۲۳ پرونده از مجموع واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی سیل‌زده به بانک‌های عامل این استان جهت دریافت تسهیلات ارجاع شده که از این میزان ۱۰ هزار و ۸۴۴ مورد منجر به عقد قرارداد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی و تعمیری در استان نیز گفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۴۹ مورد آواربرداری، ۲ هزار و ۱۱۷ مورد پی کنی ساختمان، ۲ هزار و ۱۰۸ مورد آرماتور بندی و یک هزار و ۷۳۷ مورد دیوار چینی نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

به گفته محبی، یک هزار و ۳۶۴ واحد به مرحله اجرای سقف و یک هزار و ۱۲۱ واحد نیز گواهی پایان کار دریافت کرده اند.

۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز سال گذشته باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه و زیربخش‌های کشاورزی در استان ایلام شد.

بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره‌شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

منبع : www.irna.ir
1398/12/19ایلام
  
صدایِ مردم/تشکر و قدرشناسی؛

از بنیاد مسکن سپاسگزاریم/مشکل تا حدودی مرتفع شد!

مدیر محترم سایت و کانال بازتاب ایلام
با سلام و احترام؛

⚡️ضمن تقدیر و سپاس بابت درج مطلب و پیگیری مشکلات اهالی خیابان"شهید سلیمانی" شهرک شهید کشوری(سرطاف) در آن رسانه وزین و مردمی؛ بدینوسیله به اطلاع می رساند:

⚡️با دستور و پیگیری"مهندس محبی" مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام، عملیات تسطیح و شن ریزی خیابان مذکور اجرایی و تا حدودی مشکلات اهالی ساکن در این خیابان مرتفع شده است که بدینوسیله مراتب تقدیر و قدرشناسی خود را اعلام می داریم.

⚡️امیدواریم که دیگر مشکلات عدیده این شهرک در حوزه های مختلف نیز با همراهی و همکاری دیگر دستگاه ها و نهادهای مرتبط؛ حل و فصل گردند.

          "با احترام و سپاس مجدد"

جمعی از ساکنان خیابان شهید سلیمانی

منبع : www.baztabeilam.ir
1398/12/15ایلام
  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حبیب الله محبی صبح امروز  از دفتر خبرگزاری تسنیم در استان ایلام بازدید کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن  ایلام  ضمن آشنایی با روند کارخبرگزاری تسنیم  در ایلام اظهار داشت: تاثیر خبرگزاری تسنیم در استان ایلام در بیان دردهای مردم با نقد، تحلیل و خبرهای منصفانه قابل تقدیر و در سطح کشوری و منطقه‌ای و جهانی خبرگزاری تسنیم مرجع مطمئن و قابل استنادی برای آحاد مردم است .

 محبی در ادامه با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام(ره) و در قالب حساب 100 امام وارد عرصه سازندگی و توسعه روستاهای کشور سد و نقش ارزنده‌ای در توسعه و آبادانی مناطق روستایی کشور و خاصه استان ایلام را عهده دارد بوده است  گفت:  با توجه به محرومیت استان ایلام برآن هستیم تا مشارکت بیشتری در توسعه زیر ساخت‌های استان ایلام را به انجام برسانیم.
وی در ادامه یادآورشد: توسعه روستایی مبتنی براقتصاد روستاها، اجرای طرح هادی روستاهای استان، مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، ساخت واحد مسکونی برای اقشار کم درامد و اقدامات قابل ارائه در سیل اخیر از جمله اقدامات بنیاد مسکن استان ایلام است.

محبی، در ادامه به سئوالات متنوع و تخصصی خبرنگاران خبرگزاری تسنیم در ایلام پاسخ که مشروح این گفت و‌گوی تفصیلی متعاقباً انتشار و به سمع و نظر خوانندگان می‌رسد.
1398/11/23ایلام
  
 
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از آغاز دریافت مدارک و ثبت نام برای پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده در زلزله اخیر این استان خبر داد.
فاخر محمدیان اظهار کرد: مردم استان ایلام از امروز شنبه تا پایان آذرماه سال جاری می‌ توانند درخواست تعیین خسارت منازل خود را به بنیاد مسکن تحویل دهند.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل ارسال سازمان مرکزی، تنها واحدهای مسکونی که حداقل 30 درصد نازک کاری آن خسارت دیده است، مشمول پرداخت خسارت خواهند شد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: واحدهایی که از تسهیلات پرداخت خسارت سیل آبان 94 استفاده کرده اند مشمول استفاده از تسهیلات زلزله اخیر نخواهند شد.
محمدیان یادآور شد: متقاضیان باید مشخصات کامل خود و آدرس و کدپستی خود و موضع خسارت دیده و همچنین عکس موضع خسارت دیده را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهند و در تحویل درخواست‌های خود عجله نداشته باشند.
زلزله 7.3 ریشتری شامگاه 21 آبان ماه در استان کرمانشاه در استان ایلام نیز احساس و اگرچه خوشبختانه تلفات جانی نداشت ولی به برخی منازل و مدارس خسارت وارد کرد
/DocLib4/4.jpg1396/09/05
  
 
مدیر بنیاد مسکن چرداول گفت: 12 میلیارد و 360 میلیون ریال تسهیلات برای جبران خسارت افراد خسارت دیده در حادثه سیل آبان ماه سال 94 در شهرستان چرداول پرداخت شده است.
هشتم آبان ماه سال 94 در تاریخ مردم استان ایلام یادآور سیل خروشان و ویرانگری بود که پس از گذشت 2 سال آثار مخرب آنرا در مناطق روستایی و شهری می توان مشاهده کرد.
استان ایلام سال ها بود که مهمانی داشت که دیگر ناخوانده نبود بلکه مهمانی نام آشنا به اسم ریزگردها و غبار از همسایه بغل دستی غربی، ولی سیل مخرب 8 آبان ماه مهمانی ناخوانده و ناخواسته بود که پس از سال ها خشکسالی کمتر کسی تصور آمدن و وقوع این حادثه عظیم را در ذهنش متصور بود.
این سیل که بر اساس نظر کارشناسان در یکصد سال اخیر بی سابقه بوده است مرگ چهار نفر را به دنبال داشت و خسارت های فراوان مالی به ساختمان ها، ابنیه ها، پل ها، زمین های کشاورزی، اماکن تجاری و مسکونی بود که بارش باران به میزان 324 میلی متر در سه روز هفته بی سابقه ترین بارندگی تاریخ ایلام بود.
نزدیک به 18 هزار منزل مسکونی در شهرستان های مختلف این استان در اثر این واقعه آسیب جدی دیدند و بیش از 10 هزار میلیارد ریال به زیرساخت ها و بخش های مختلف این استان خسارت مالی وارد شد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان چرداول در این خصوص گفت: یک هزار و 306 درخواست پرداخت خسارت پس از راه اندازی یک سامانه در این شهرستان ثبت و پس از بررسی های بنیاد 818 پرونده تایید و برای جبران خسارت ها به بانک های عامل معرفی شدند که برای 700 درخواست کننده که مدارکشان را تکمیل کرده بودند، 12 میلیارد و 360 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.
هاشم مهدوی افزود: در حوزه تعمیرات منازل بیش از 15 میلیارد ریال وام بلاعوض در مناطق شهری و روستایی به خسارت دیدگان پرداخت شد.
وی یادآور شد: درخواست های مردمی بیشتر در بخش های تخریب ، تعمیر ، بهسازی و احداث بود که در بحث احداث منازل 68 مورد به بانک های عامل معرفی شدند که برای ساکنین شهرها و روستاها به ترتیب تسهیلات 300 و 200 میلیون ریالی پرداخت شد و همچنین خسارت دیدگان شهری و روستایی به ترتیب 60 و 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض دریافت کردند.
شهرستان 57 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.
/DocLib4/29.jpg1396/08/10
  
روستای سراب كلان جابه‌جا می‌شود. عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: امیدواریم طی یک پروسه 10 ساله با کمک همه دستگاه‌ها به خصوص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بحث جابجایی روستای سراب كلان اجرایی شود.

وی افزود: روستای سراب كلان دارای قدمت زیادی است و این روستای تاریخی هدف گردشگری دراستان ایلام محسوب می شود.
شنبه زاده ادامه داد: تحقق این مهم یعنی ایجاد روستای تاریخی و هدف گردشگری از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام است.
این مسئول همچنین گفت: برنامه‌های مختلفی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام قرار دارد و در صورت تایید پایگاه پژوهشی به عنوان یک پایگاه ملی کارهای کاوش، گمانه‌زنی، بررسی در نهایت کارهای مرمتی و احیا بناهایی که فعلا نمود مشخص ندارد اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: تسریع در بازسازی این روستای هدف گردشگری و طبیعت زیبای منطقه می‌تواند وسیله‌ای برای جذب گردشگران در داخل و حتی خارج از کشور و منبع درآمدی برای شهرستان سیروان و استان ایلام باشد.
/DocLib4/رانش-زمین.jpg1396/08/02
  
 
روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از ابلاغ 180 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های هادی روستایی در سطح 10 شهرستان این استان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار در سطح 160 روستای استان هزینه خواهد شد.
مجید تیموری اظهار کرد: این اعتبار از محل بودجه تملک و دارایی ، نفت و اعتبارات ملی برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه تخصیص این میزان اعتبار به صورت مرحله ای است، افزود: تاکنون 30 میلیارد ریال از این میزان اعتبار اختصاص یافته و در سطح روستاها هزینه شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: این میزان اعتبار برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه خواهد شد.
تیموری یادآور شد: سال گذشته 50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح هادی در سطح 90 روستای استان ایلام اختصاص یافت که از این میزان 36 میلیارد ریال جذب شد.
وی از تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان خبر داد و افزود: اجرای طرح هادی در روستاها تاثیر چشمگیری در راستای بالا رفتن سطح بهداشت عمومی و رفاه روستاییان دارد.
در مجموع 604 روستای مشمول طرح هادی در استان ایلام وجود دارد که تاکنون برای 313 روستا این طرح اجرا شده است.
/DocLib4/23.jpg1396/07/24
  
معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور گفت: طرح های ویژه گردشگری در 300 روستاي هدف و داراي بافتهاي با ارزش اجرایی شود.
"محمدرضا شاملو" معاون عمران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در اين بازديد روستاهای هدف گردشگری دره شهر گفت: بر اساس ماده 99 قانون برنامه ششم توسعه كشور طرحهای ویژه گردشگری در 300 روستاي هدف و داراي بافتهاي با ارزش اجرایی شود.
وی اظهار کرد: بنیاد مسکن از برنامه سوم توسعه تعداد قابل توجهي از طرحهای گردشگري، بهسازی و احیاء روستایی را با همکاری سازمان میراث فرهنگی اغاز کرده که باعث افزایش ميزان تردد گردشگرها درآمد مردم شده است.
شاملو افزود: تعدادي از اين روستاها در كارگروه ملي مورد تصويب قرار گرفته كه تخصیص اعتبار مصوب شده كارهاي گسترده تري در برنامه ششم انجام می شود.
وی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در دره شهر تصریح کرد:  با استفاده از ظرفيتهاي محلي، كمك و مشاركت مردم، استفاده از منابع استاني و مشاركت بخش خصوصي در صورت همكاري، آمادگي زمینه سازی بسترهای مناسب  براي ورود گردشگران را داریم.
شاملو یادآورشد: اجرای اینگونه طرحها زمينه براي جذب گردشگر، توسعه صنعت گردشگري در مناطق روستايي كشور و طبيعتا افزايش درآمد مردم بسيار اثر گذار خواهد بود.
معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور خاطرنشان کرد:  برای این منظور تسهیلات 200 میلیون ریالی و کمکهای جنبی بلاعوض به صورت ويژه در اختيار كساني كه در زمينه بحث گردشگري  "مسافر كاشانه" مشروط به اين كه ضوابط و مشخصات فني قرار داده می شود.
/DocLib4/25.jpg1396/06/19تهران
  
 
نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: استان ایلام سرشار از ظرفیت های گردشگری است.
نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی در بازدید معاون روستایی بنیاد مسکن کشور از روستاهای شهرستان دره شهر گفت: استان ایلام سرشار از میراث گرانبهای فرهنگی است و ظرفیت های گردشگری استان ایلام قابل مطرح شدن در سطح جهانی و کشوری هستند که  در این سفر معاون بنیاد مسکن کشور طی بازدید از  شهرستانهای حوزه جنوبی استان موارد مختلفی از میراث فرهنگی کشور  را مشاهده کردند.
 شادمهر کاظم زاده با اشاره به ضرورت توجه به ظرفیت های گردشگری استان ایلام افزود: در قالب برنامه ششم توسعه راهکارهایی برای مرمت و بهسازی میراث فرهنگی و در کنار اینها بافت های با ارزش داخل روستاها در نظر گرفته شده است.
 نماینده مردم شهرستانهای دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر انتظار مردم حوزه انتخابیه گفت: بیشترین تعداد روستاها در قالب این ۳۰۰ روستا نمونه گردشگری از حوزه جنوبی استان در نظر گرفته شود و با بهسازی معابر و مرمت آثار، هم خدمتی به فرهنگ و هم خدمتی به جامعه شود.
/DocLib4/20.jpg1396/06/15
  
​بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: یک میلیون و 575 هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شد مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس طرح مقاوم سازی مسکن روستایی، تاکنون یک میلیون و 575 هزار واحد مسکونی در روستاها مقاوم سازی شده است. حمید رضا سهرابی در بررسی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اینکه این نهاد در همه عرصه‌های محرومیت‌زدایی تلاش می‌کند، از اجرای طرح مسکن ویژه خانواده‌های دو معلولی به​
/DocLib4/Sample.png1396/03/19تهران