متن خبر
  
  
  
  
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام

با حضور مهندس علیزاده نماینده محترم مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ، حجت‌الاسلام والمسلمین سوری امام جمعه محترم آبدانان ، مهندس مرادحاصلی فرماندار شهرستان ،مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدیان مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ، مهندس کاکایی معاون محترم عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام و جمعی از مسئولین شهرستان بهره برداری از اجرای طرح هادی روستایی در ۸ روستا و شهر مورموری به اجرا گردید.
در این مراسم مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ضمن ارائه گزارش اعتبار هزینه شده جهت اجرای طرح هادی در این روستا ها را ۵۸ میلیارد ریال اعلام کرد و اضافه نمودند که این مجموعه اعتبار از محل اعتبارات ملی،استانی و نفت تأمین گردیده است.
همچنین با حضور مهندس علیزاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان دویست و چهلمین واحد مسکن محرومین شهرستان آبدانان در روستای وچکبود سفلی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
1400/08/29
  
بسمه تعالی
"بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد" رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)
بسیج یک حرکت اجتماعی و مردمی است که در همه لایه‌ها و اقشار جامعه حضور دارد و نقش خود را در سنگر‌های مختلف انقلاب اسلامی ایران در اوایل انقلاب، ۸ سال فاع مقدس، عرصه سازندگی و خدمات ملی بسیار خوب ایفا کرده و ستودنی است. بسیجیان سفیران آسمانی هستند که نامشان در بلندای بام آسمان تجلی می‌کند، اما گمنامانی هستند که رضایت حق را سرلوحه امورات خود قرار داده و برای اصلاح امور دیگران و بالندگی امت اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.
حقیقتاً بسیج لشکر مخلص خداست و در هر نقطه‌ای از میهن عزیزمان حضور یافته، حماسه و افتخار آفریده و بر سرزمین سبز و شکوفای میهن و آسمان نیلگون وطن، نقشی از عشق، شور و خلوص تنیده و اندیشه‌ای زلال از خدمت خالصانه و حضور عاشقانه را بر پهنه جغرافیای ایران جاری و ساری ساخته است.
هرگز از یاد نبرده ایم در دوران نوپایی و نورسی انقلاب شکوهمند اسلامی که میهن عزیزمان آماج حملات غرب و شرق قرار گرفت و با عاملیت شرمگینانه رژیم بعث عراق مورد تعرض و دست‌درازی واقع گشت، جوانانی عاشق و دلباخته اهل بیت (ع) و پوینده و رهرو مکتب عاشورایی که با امام خود بیعت و عهدی عاشقانه بسته بودند، به چه سان نامه عهد و پیمان را با خون پاک و مطهر خود امضا کردند و بر آن صحه نهادند.
اینک این لشگر متعهد و مخلص خدا که با گذشت سال‌های ارزشمند و گرانب‌ها پس از تاسیس، با تجربه اندوزی در مسیر خدمت، همانند روز‌های حماسه آفرینی هشت سال دفاع مقدس، در دیگر حوزه‌ها از جمله فعالیت‌های جهادی، عرصه‌های بهداشتی و درمانی، جبهه اقتصادی، شجاعانه و دلاورانه به دفاع از کیان میهن اسلامی مشغول هستند و در این مسیر با مشارکت فعالانه در عرصه سازندگی نقش آفرینی می‌نمایند.
خداوند سبحان را شاکریم که اندیشه متعالی تشکیل بسیج که توسط معمار کبیر انقلاب شکل گرفت، اینک اندیشه‌ای فراگیر و گسترده در ایران عزیز اسلامی است.
بار دیگر ضمن تبریک فرا رسیدن این هفته، از درگاه خداوند متعال برای میهن عزیزمان سربلندی و سرافرازی و برای آحاد مردم قدرشناس کشور و به ویژه بسیجیان گرانقدر سلامتی و صحت مسألت دارم.

 حبیب اله محبی
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/28
  

در این مراسم که با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و مدیرکل بنیاد استان و معاونین و مدیران و جمعی از همکاران در محل نمازخانه بنیاد استان برگزار شد ، ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید سپس عرض خیر مقدم و تبریک هفته وحدت به همکاران توسط آقای بساطی مسئول دفتر امور ایثارگران شاغل در بنیاد انجام شد . در ادامه حاج آقا احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان از رشادت‌ها و از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام در آن دوران یاد کرد و گفتند رزمندگان و ایثارگران امروز شهیدان زنده اند که باید مردم عزیز ایران قدردان این دلاور مردان باشند چرا که سرچشمه امنیت ، آسایش و اقتدار نظام مهندس جمهوری اسلامی ایران از این عزیزیان است  و از بانیان مراسم تشکر کردند.
در خاتمه آقای مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از رشادت های ایثارگران در طول دوران دفاع مقدس بحث کردند و بیان داشتند شهدا امروز بر همه ی اعمال ما نظارت دارند و باید از خود مراقبت داشته باشیم و شما ایثارگران بیشتر از همیشه باید در صحنه باشید چرا که شما شواهد عینی بر رشادت و ایثارگری شهدا هستید و ما به چشم شهدا شما را می بینیم آن زمان از جان و مال خود گذشتند تا امروز ما با افتخار و سربلندی در مملکت خود آسوده زندگی کنیم و ما هرچه داریم از برکت خون شهیدان و این عزیزان است و اظهار داشتند تجلیل و قدرشناسی از این یادگاران دوران دفاع مقدس یاد آور خوبی ها و انجام وظیفه در مقابل ذره ای از زحمات و جان فشانی این قهرمانان ملی است.
در پایان مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایای نقدی از رزمندگان شاغل در بنیاد تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

 اسامی رزمنده گان دوران دفاع مقدس شاغل در بنیاد
 محمد کریم رحیمی
 یوسف دادگر
 عبدالرحیم میرزایی
 محمد خدامرادی
 اسد بساطی
 شهاب عبدالی
 فریدون میرانی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
روابط عمومی و دفتر امور ایثارگران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/28
  
*به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*

در این مراسم که آقایان دکتر علیزاده نماینده محترم مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ، مهندس عسکری فرماندار شهرستان دهلران ، مهندس محبی مدیرکل ، مهندس کاکایی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ،حجت السلام احمدیان مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام و مهندس علی کرمی مدیر بنیاد مسکن شهرستان دهلران نیز حضور داشتند بهره برداری از ۹۰۰۰ متر مربع آسفالت سطح معابر دو روستای وحدت و پتک دیناروند  شهرستان دهلران با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم آقایان علیزاده نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مهندس عسکری فرماندار شهرستان دهلران نیز از خدمات و فعالیتهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام تشکر نمودند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
1400/08/27
  

السَّلامُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ فَاطِمَةَ وَ خَدِیجَةَ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا أُخْتَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا عَمَّةَ وَلِیِّ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکِ یَا بِنْتَ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ

 

سلام و درود خدا بر حضرت معصومه (س) کسی که دور از گناه و زشتی ها است و به راستی حق است که همه او را بانویی مبرا از گناه می دانند.ایشان راه روشن زندگی و راه حقیقت را برای همه نمایان ساختند و با عفت خود همه را به سوی پاکی راهنمایی نمودند.

حضرت معصومه(س) همچون عمه بزرگوارشان حضرت زینب(س) که در واقعه عاشورا یار و پیام رسان برادرشان بودند، ایشان نیز در ایام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان امام رضا(ع) پیام امام را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهل بیت (ع) را با جسارت و شجاعت بی بدیل نسبت به  حکومت بنى عباس اظهار مى کردند که رشادت این بانوی بزرگ اسلام هرگز از خاطر شیعیان فراموش نمی شود و ما در این روز حزن آلود، سوگوار بزرگ بانوی اسلام حضرت معصومه(س) هستیم.

اینجانب سالروز رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها را به محضر مقدس منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) ، تمامی مسلمین جهان و خاصه شیعیان ارادتمند آن حضرت و به ویژه همکاران گرانقدرم در شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند منان سلامتی و سربلندی همگان را مسألت دارم.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
1400/08/25
  
                      بسم الله الرحمن الرحیم


ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع ) نقطه عطفی در تاریخ تشیع بود. آماده‌سازی شیعیان برای ورود به دوران غیبت منجی بزرگ عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) مسئولیت خطیری بود که با صبر و بردباری و درایت بی‌نظیر ایشان به نیکوترین شکل به انجام رسید.

ایشان در دوران امامت پربار خویش، آثار مهمی از تفسیر قرآن و نشر احکام و بیان مسائل فقهی برجای گذاشتند و بهره مندی مسلمانان از تعلیمات عالیه قرآنی، تبحرمسلمانان در فقه و فلسفه، ترویج مناظرات کلامی ونهادینه کردن اصل امامت در جامعه مسلمین، ازدیگر برکات دوران امامت حضرت امام حسن عسکری (ع) بود.

سالروز ولادت با سعادت امام یازدهم حضرت امام حسن عسکرى (علیه السلام) را به تمامى شیعیان خصوصاً مردم عزیز و ولایت مدار استان ایلام، تبریک عرض نموده، امیدوارم خداوند متعال توفیق پیروى آن امام همام را به همه ما عنایت فرموده و در فرج فرزند بزرگوارش حضرت مهدى (علیه السلام) تعجیل فرماید.

 اسرافیل احمدیان
 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/23.jpg1400/08/22ایلام
  
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته سالانه ۴٠٠ هزار واحد مسکونی در قالب جهش تولید توسط این بنیاد در کشور احداث می شود.

سهرابی روز سه شنبه در جلسه اقدام ملی مسکن استان ایلام اظهار داشت: سالانه در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن یک میلیون واحد در کشور احداث می شود که سهم بنیاد مسکن از این تعداد ۴٠٠ هزار است.
وی افزود: از این تعداد (۴٠٠ هزار واحد) ۲٠٠ هزار در حوزه روستایی و ۲٠٠ هزار نیز در حوزه شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر احداث می شود.

معاون بنیاد مسکن کشور ادامه داد: پرداخت تسهیلات ۳۵٠ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲٠ ساله در مراکز استان ها برای تحقق این امر پیش بینی شده است.

سهرابی بیان داشت: همچنین معافیت و تخفیف هایی برای صدور پروانه در نظر گرفته شده که امیدوارم با اجرای این قانون بخش قابل توجهی از نیاز مسکن مرتفع شود.

وی ادامه داد: در استان ایلام عملیات احداث ۶۳۰ مسکن ملی توسط بنیاد مسکن آغاز و در مرحله صدور پروانه قرار دارد که امیدواریم طی ۲٠ ماه آینده بخش عمده ی از این پروژه انجام و تا سه سال آینده تحویل متقاضیان داده شود.

معاون بنیاد مسکن کشور تاکید کرد: ایلام در بحث بازسازی منازل آسیب‌دیده از بلایای طبیعی از قبیل( سیل، زلزله و غیره) جز استان های پیشتاز در ساخت و ساز است.

سهرابی عنوان کرد: با توجه به اینکه بنیاد مسکن دستگاه خدمات رسان است، حل مشکلات احداث مسکن ملی در اولویت برنامه های دستگاه های اجرایی مرتبط قرار گیرد تا در موعود مقرر ساخت این واحدها به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: قانون جهش تولید مسکن قانونی همه جانبه و کامل است و برای اجرا به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ شده است.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/18ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام روز سه شنبه ،هجدهم آبان ماه در جلسه اقدام ملی مسکن که با حضور مهندس سهرابی معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن کشور برگزار شد، به فرموده ایشان:  ۲۲۹۹ واحد ملی طی تفاهم نامه با اداره کل راه و شهرسازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام احداث می شود که از این تعداد ۱۶۵۵واحد در شهر ایلام و ۶۴۴ واحد دیگر نیز در  شهرستان های استان می باشد.

حبیب الله محبی افزود: از این تعداد ۱۳۹۳ واحد به صورت بنیاد، ۵٠٠ واحد در قالب گروه های ساخت و ۲۲۶ واحد به صورت تفاهم نامه با نیروی انتظامی ساخت و ساز می شود.

وی بیان داشت: این تعداد مسکن ملی در شهرستان های ایلام،  مهران،  دهلران،  ایوان،  آبدانان،  سرابله،  لومار و ارکواز ملکشاهی احداث می شود.

وی یادآورشد: این تعداد مسکن ملی در زمینی به مساحت... 102هزار متر مربع ساخت می گردد.

 وی گفت: در راستای احداث مسکن ملی تاکنون ۴۸پروانه صادر
که از این تعداد ۱۶مورد مربوط به دره شهر، ۱۲ مورد مهران، ۱۲ واحد ایلام و دهلران نیز ۴ واحد است.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/18ایلام
  


                بسم الله الرحمن الرحیم

 ۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز، روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ره) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود.

امروز نیز به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای پیر بیدارگر زمان؛ حضرت امام خمینی (ره) و درایت و تدبیر خردمندانه‌ مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، روحیه‌ استکبارستیزی از مرزهای ایران فراتر رفته و همه ملت‌های عدالت‌خواه، حق‌طلب و آزاده را فرا گرفته است.

اینجانب فرارسیدن یوم‌الله ۱۳ آبان، روز دانش‌آموز، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام و روز مبارزه با استکبار جهانی را به ملت شهید پرور میهن اسلامی و عموم دانش آموزان عزیز کشورمان تبریک عرض می‌نمایم، امید است با استعانت از الطاف الهی و تحت توجهات حضرت ولیعصر (عج) در آینده‌ای نزدیک شاهد سرنگونی تمامی مستکبران جهان و رهایی مظلومان باشیم.

 حبیب اله محبی
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/13
  
بسمه تعالی
زنده نگه داشتن یاد حادثه شهادت دانش آموز بسیجی شهید فهمیده از اصالت های دفاع مقدس می باشد . ( امام خامنه ای مدظله العالی )
بهترین،خالص ترین ،شرافتمندترین ،پر افتخارترین وباایمان ترین انسان ها برای منافع ملی واهداف والا زیر پرچم بسیج دور هم جمع می شوند وهمه توانایی های خود را در راه تحقق آرمان های نظام اسلامی به میدان می آورند .
فراگیر شدن تفکر بسیجی حرکتی هم سو را به دنبال دارد .
هفته بسیج دانش آموزی یاد آور حماسه ماندگار دانش آموزان شهیدی همچون شهید محمد حسین فهمیده ، شهید بهنام محمدی و…. است که در تلالو اخلاص واراده ای آینده سازان ایران اسلامی به عنوان سرزمین عشق وعرفان می درخشد ورایحه تعالی آن ، مرز وبوم این کشور را عطر آگین می سازد .
رشادت وجوانمردی به فرموده امام راحل رحمت الله علیه “آن طفل سیزده ساله ” دانش آموزان بسیجی را سرلوحه تمامی نوجوانان قرار داد که با ترویج فرهنگ ایثار وشهادت امید وارانه وهدف دار در تکاپوی سلوک مومنانه وروبه کمال باشند .
هویت این روز را بیش از پیش به روز ملی مبارزه با استکبار رقم زده است وهریک از رخداد های ؛تبعید امام خمینی ( ره ) به ترکیه در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ ، کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کرده است .
آمریکا خود را به شرارت ، گرگ صفتی ، دیکتاتوری بین المللی، سلطه طلبی بی ، وحشی گری و وقاحت در جهان معرفی کرده است ودر هر شرایط چه با راهپیمایی در فضای حقیقی وچه با شرکت در پویش های فضای مجازی براساس رعایت موارد بهداشتی فریاد برمی آوریم که آمریکا باید از منطقه برود .
برخود لازم می دانم ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید عزیز محمد حسین فهمیده به ارواح تابناک ۳۶ هزار شهید دانش آموز ادای احترام نمایم وامیدوارم دانش آموزان به عنوان آینده سازان ونسل تراز اول انقلاب با حفظ روحیه ی فعال بودن ، کاری وشاداب بودن کشور را به اوج افتخار برسانند وبا استعانت از خداوند متعال وتوجهات حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداه وجامه عمل پوشاندن به منویات مقام عظمای ولایت حضرت آیت العظمی امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) و الگو قرار دادن شهدای دانش آموز در مسیر تحقق گام دوم انقلاب الگو ونمونه کامل تمدن نوین اسلامی را تشکیل دهند .

 حبیب اله محبی
 مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/08ایلام
  
 بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن هفدهم ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر رحمت و مهربانی و پرچمدار عدالت، حضرت محمد مصطفی (ص) و میلاد سلاله پاکش، حضرت امام جعفر صادق(ع)، ششمین اختر تابناک  امامت و ولایت و موسس مذهب جعفری را خدمت تمامی ملت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) با حضور پر برکت خود جهان هستی را معنایی دیگر بخشید و مردم مظلوم و آزاده سراسر گیتی را از انوار ملکوتی اسلام عزیز،دین رحمت و شفقت ،صلح و عدالت بهره مند ساخت.
تقارن میلاد آخرین پیام آور الهی با ولادت امام صادق (ع) تبلور جاودانگی عشق خالق بر بوم هستی و مایه مسرت امت محمدی و ذریه علوی است.
امید است در ظلّ توجهات حضرت ولی عصر(عج) و با بهره گیری از آن چشمه های فضیلت و معرفت و ستاره های بی افول هدایت از الطاف بیکران این ایام مبارک که سراسر شادی و سرور،امید و ایمان است به نحو شایسته ای استفاده نموده و توفیق خدمت رسانی به مردم عزیز ایران به ویژه خانواده معزز شهدا و جامعه ایثارگری را داشته باشیم.

 اسرافیل احمدیان
 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/08/02ایلام
  
این دیدار که در جهت تقویت حساب ۱۰۰حضرت امام راحل انجام گرفت در ابتدا حجت الاسلام احمدیان با ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در شهرستان سیروان اظهار داشتند درتمام روستاهای این شهرستان بنیاد حضور میدانی داشته و سربلندیم که در این برهه از زمان پرچم بنیاد را بالاتر از دیگر ارگان ها ببینیم و این از برکات و نفس پاک و قدسی حضرت امام راحل(ره) و پشتیبانی های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بوده و هست.
در ادامه حجت الاسلام فریادی امام جمعه محترم از خدمات شبانه روزی کارکنان بنیاد مسکن تشکر کردند و اظهار داشتند با حضور بنیاد مسکن اجرای طرح هادی و خدمات و تسهیلات روستاها رونق گرفته اند و این امر باعث می‌شود این قشر مولد در اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی ایفا کنند.
1400/07/28
  
                بسم الله الرحمن الرحیم

 «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»
با کمال شعف و شادمانی میلاد فرخنده پیامبر مهربانی و اخلاق، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، ششمین اختر تابناک امامت و ولایت و مؤسس مذهب جعفری  و فرارسیدن هفته وحدت را به تمامی هم وطنان تبریک عرض می کنم.
هفته وحدت که الهام بخش، روح پرور، دل انگیز و زداینده کینه ها و فرصت درس آموزی از کلاس معلم بشریت، حضرت ختمی مرتبت(ص) است چهره جهان را دگرگون ساخت و شرک ها و نفاق ها را به یکرنگی مبدل نمود.
همانگونه که پیامبر گرامی اسلام (ص) با حضور پر برکت خود جهان هستی را معنایی دیگر بخشید و مردم مظلوم و آزاده سراسر گیتی را از انوار ملکوتی اسلام عزیز، دین رحمت و شفقت، صلح و عدالت بهره مند ساخت در هفته وحدت نیز بر همه مسلمانان واجب است که میثاق ها را مستحکم و پیمان ها را استوارتر گردانند و بر وحدت هر چه بیشتر مذاهب اسلامی تاکید نمایند.
با توجه به کلام خداوند متعال در قرآن کریم که تمامی پیروان ادیان توحیدی را بر اساس مشترکات به وحدت فرا می خواند، می توان اتحاد را نخ تسبیحی دانست که با برقراری ارتباط منظم بین مهره ها مانع از پراکندگی، دورافتادگی و گم شدن آن ها می شود و اگر این نخ پاره شود، انسجام مهره ها گسسته می شود و هر کدام به جانبی خواهند رفت. از همین رو است که اسلام ناب محمدی، جهانیان را به صلح و هم بستگی و اتحاد دعوت می کند.
در عصرحاضر نیزکه دشمنان اسلام مترصد کمترین فرصت برای عملی کردن نیات تفرقه افکنانه خویش می باشند، همگان باید با حفظ هوشیاری یک دل و یک صدا  بر یگانگی  و اخوت اسلامی خویش تأکید مجدد نمایند و همانند سدی استوار و الگویی زیبا از همزیستی و همدلی، ملتی سرفراز را در مقابل چشم جهانیان به تصویر بکشند.

اینجانب از محضر خداوند سبحان، اتحاد، تداوم و تحکیم هر چه بیشتر روابط برادرانه آحاد هموطنان گرامی اعم از برادران و خواهران شیعه و سنی را خواستارم.

 حبیب اله محبی
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/07/27
  

                بسم الله الرحمن الرحیم

نهم ربیع اول، مصادف با آغاز امامت امام زمان (عج) روز تجلی حاکمیت مستضعفان بر جهان، روز نوید دهنده پیروزی حق بر باطل و روز شادی شیعیان است، سالروز آغاز امامت آن بزرگ منجی عالم بشریت که به امر حق تعالی سالها از نظرها پنهان مانده و با ظهور وی حق بر جهان حاکم خواهد شد.

در عصر حاضر و مشاهده  بی عدالتی های موجود در جهان از جمله ظلم و ستم استکبار جهانی و همدستانش در قبال مسلمانان بویژه شیعیان باید سعی نماییم نسلی تربیت کنیم که اهداف حقیقی حضرت مهدی موعود را شناخته و برای تحقق آن تلاش نماید.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن نهم ربیع سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) به محضر مقام معظم رهبری و تمامی مسلمین بویژه مردم شریف و ولایتمدار استان ایلام، حرکت در راستای دین مداری و اعتقاد و التزام به سیره پاک معصومین (ع) تحت رهبری مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) را از درگاه ایزد منان برای تمامی مردم شریف ایران و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران خواستارم.


 اسرافیل احمدیان
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/20.jpg1400/07/24ایلام
  
                *بسم الله الرحمن الرحیم*

فرا رسیدن هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) را به عموم شیعیان به ویژه حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری و مردم ولایتمدار استان ایلام تسلیت عرض می نمایم.

جامعه ایرانی اسلامی ما به برکت حضور مقام معظم رهبری در زمان غیبت حضرت ولیعصر (عج) از نعمت چراغ هدایت رهبری فرزانه برخوردار است و بی شک تکیه به رهنمودهای ایشان می تواند رضایت خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را به دنبال داشته باشد.

امید است با پیروی از سیره ائمه معصوم و پیامبر گرامی اسلام و همچنین توصیه های رهبر معظم انقلاب، همواره در تلاش برای قرار گرفتن در جمع یاران آن بزرگواران باشیم و در همه امور خداوند را ناظر بر اعمال و سخنان خود بدانیم.


 *اسرافیل احمدیان*
*مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام* *روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
1400/07/23ایلام
  
مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به پیگیری های نمایندگان استان برای توسعه روستاها گفت خوشبختانه در ۶ ماهه نخست سال جاری با پیگیری های به عمل آمده توسط نمایندگان محترم اعتبارات ویژه ای برای عمران و آبادانی روستاها اختصاص یافت.

وی تصریح کرد با حضور نماینده محترم مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی آیین بهره برداری  تعدادی از روستاهای شهرستان ایلام وچوار بصورت نمادین در روستای قجر بخش سیوان برگزار شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه برای اجرای این طرحها بالغ بر ۴٧ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است فاز اول این پروژه‌ها شامل ٢٧ هزار متر مربع آسفالت معابر است که شامل ۶ روستای شهرستان ایلام و چوار است
وی افزود در روستای قجر حدود ۵۵٠٠ متر مربع اساس،زیر اساس واسفالت گرم با اعتباری معادل ٨۵٠ میلیون تومان انجام شده است که در تلاشیم فاز دوم آن را اجرا کنیم.

بسطامی نماینده محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به نقش مهم روستاییان در توسعه، بیان داشت که امکانات و منابع در همه مناطق به یک شکل در دسترس مردم باشد ودر همین راستا است در برنامه هفتم توسعه وبودجه ١۴٠١ حل مشکلات مردم استان وبخش سیوان و روستای قجر در دستور کار قرار قرار گیرد.

در پایان نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی بصورت ویژه از مهندس محبی مدیر کل و مجموعه همکاران در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تشکر نمودند.
 
1400/07/21
  
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام:

به مناسبت 15 مهر روز ملی روستا و عشایر جمعی از کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام با حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا حجت الاسلام احمدیان مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان و ابلاغ سلام نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد اظهار داشتند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی میتواند نقش بی بدیلی داشته باشد چراکه هدف ما در سطح استان ایلام بیش از 32% بالغ بر جمعیتی قریب به 200 هزار نفر است و ما میتوانیم در گام دوم انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف سبک زندگی ، اقتصادی ،تفکر اجتماعی و اسلامی نقش شایانی داشته باشیم چراکه امروز دولت اسلامی پای کار آمده است و همه باید برای فرایند بعدی یعنی تحقق کشور اسلامی به صورت شبانه روزی بکوشیم و امید آفرینی ، اعتقاد و اعتماد در سطح روستا ها را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری عزیز بیشتر کنیم امروزه بنیاد مسکن در سطح کشور با استفاده از ظرفیت نیرو های انقلابی به صورت جهادی فعالیت می کند و نام و یاد امام خمینی(ره) با پرچم جهادی خود را برافراشته است و حد و اندازه ای برای خدمت رسانی نمی شناسد و در عرصه های مختلف سخت و سنگین حضور داشته است.

سپس آقای مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام ضمن تقدیر و تشکر از نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام گزارش کاملی از خدمات و فعالیت های این بنیاد در زمینه ها مختلف در طی 6 ماهه اول سال جاری به سمع و نظر امام جمعه محترم و دیگر حضار رساند.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام:
فعالیت های بنیاد مسکن برای خانه دار شدن قشر محروم جامعه امید آفرین است.

حجت الاسلام دکتر کریمی تبار با بیان اینکه فعالیت های بنیاد مسکن برای خانه دارشدن اقشار محروم امید آفرین است، گفت: وقتی روحیه جهادی پای کار باشد، می‌بینیم که محروم ترین اقشار، این امید را پیدا می کنند که صاحب مسکن شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه در دیدار با مدیر کل  و جمعی از کارکنان بنیاد مسکن استان، اظهار کرد:
بنیاد مسکن از نهادهایی است که در جامعه فعلی ما امیدآفرین است، با این شرایط و تورمی که وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین « الله نور کریمی تبار» افزود: اگر کسی بخواهد صاحب خانه شود در صورتی که خانه دار شدن هیچ تناسبی با درآمدش ندارد، این تصور به وجود می آید که یک چیز نشد است و مجبور است برای همیشه مستاجر بماند، ولی وقتی یک روحیه جهادی پای کار بیاید و یک سری از هزینه های اضافی و بوروکراسی های اداری حذف شود، می‌بینیم که محروم ترین اقشار این امید را پیدا می کنند در زیر سقفی که متعلق به خودشان هست قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: آماری که ارائه شد که در طول دو سال ۴ هزار واحد مسکونی به مجموعه استان اضافه بشود، آمار کوچکی نیست و خیلی آمار چشمگیری است و تحولی را می‌تواند در استان ایجاد کند.

امام جمعه ایلام عنوان داشت: ساماندهی که از طریق طرح هادی روستا درحال انجام گیری است، یعنی هر جا بنیاد مسکن حضور پیدا کرده است و روستا ساماندهی شده است، روستا واقعا خیلی تمیز و دلنشین و جذاب است و از آن حالی که قبلا بوده درآمده است

نماینده ولی فقیه در استان ایلام افزود: فعالیت های این بنیاد که با هزینه پایین و وام‌های قرض‌الحسنه یا بلاعوضی که به افراد می دهند، خدا را شکر تاثیر بسیار خوبی داشته است و مهم تر از آنها آن روحیه جهادی است که دوستان در بنیاد مسکن دارند و پای کار بودند.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: پیشنهاد بنده این است با توجه به محرومیت استان، تمام ظرفیت‌هایی که داریم را برای محرومیت زدایی به کارگیری شود و با توجه به اینکه جمعیت کل استان به اندازه یک شهر کوچک است، تلاش کنیم تا به جایی برسیم که اقشاری که جامعه هدف بنیاد مسکن هستند بیشتر بتوانیم برای آنها مسکن ساخته شده  و خدمات مطلوب ارائه گردد، منتظر این نباشیم که از بالا چقدر به ما ابلاغ می‌شود، هر چه بیشتر می توانیم باید افزایش دهیم و انشاالله این عقب ماندگی هایی که در سالیان گذشته تراکم پیدا کرده است برداشته شود.
وی افزود: داشتن مسکن یکی از ضروریات و نیازهای اولیه زندگی انسان است و در این راستا هر چه تلاش کنید مفید واقع خواهد شد، بنده خواهشم این است که بررسی کنید چقدر می توانید به ۲۰۰۰ واحدی که برای ۱۴۰۰ ابلاغ شده است، اضافه کنید، طبیعتا کسانی که در مرکز هستند نظر لطف خواهند داشت و متناسب با پیشنهادهای شما همکاری می کنند و انشاالله برای قشر محرومی که بر گردن ما حق دارند و باید به آنها خدمت کرد، تامین اعتبار شود

حجت‌الاسلام دکترکریمی تبار در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی خیلی ها برای رهن و اجاره به ما مراجعه می کنند که با درآمدشان همخوانی ندارد، کار شما کار بسیار خوبی است دعای کسانی که برایشان خانه می سازید همراه شما خواهد بود و زحماتتان در معرض دید دیگران است، ما هم برایتان دعا می کنیم و از زحماتتان تشکر می کنم.
1400/07/20ایلام
  
به مناسبت ١۵مهر روز ملی روستا و عشایر
با حضور
 سرکار خانم دکتر فلاحی نماینده محترم مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی
 مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام و معاونین عمران روستایی و بازسازی مسکن روستایی
 حجت السلام احمدیان مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
یک هزار و هشصد و هشتمین واحد مسکن محرومین در روستای ساتیان شهرستان ایوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
1400/07/15
  
                *بسم الله الرحمن الرحیم*

بی شک روستا کانون مهر و عاطفه و تلاش و تولید و نقطه شروع هویت یک ملت است.
روستا مبدا استقلال یک جامعه و نقطه اتکای خودکفایی یک کشور می باشد و روستایی سمبل صداقت و مهربانی و سادگی و الگوی جامع همه ارزشهای ملی و دینی است.
روستا به عنوان بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی است که در تمام شئون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کشور اهمیت به سزایی دارد  و نقش این عزیزان در عرصه های مختلف خدمت بر کسی پوشیده نیست.
در آستانه ۱۵ مهرماه که از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور و با هدف تکریم فرهنگ روستا و برجسته نمودن نقش روستائیان در فرایند توسعه بنام روز روستا نام‌گذاری شده است بر خود لازم می دانم از تلاش و همکاری همه جانبه دست اندر کاران و متولیان عرصه خدمت به روستاها به ویژه کارکنان خدمتگزار و زحمتکش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم مجموعه این تلاش‌ها و زحمات نوید بخش آینده‌ای بهتر برای روستاها و مردمان شایسته آن باشد.


*حبیب اله محبی*
*مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
*روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/IMG-20211004-WA0029.jpg1400/07/14
  
بسم الله الرحمن الرحیم

وقف چشمه همیشه جاری است که می توان از آن  برای اجرای عدالت اجتماعی و دستگیری از مستمندان بهره برد و باید تلاش شود درآمد حاصله از نیات واقفین به نحو احسن در محل خود هزینه شود .

 تکریم وقف، تجلیل از واقفان نیکوکار و تلاش برای ترویج آن نباید تنها منحصر به هفته وقف باشد و می‌طلبد تا  تمامی رسانه ها از جمله خبرنگاران ، فعالین شبکه های اجتماعی و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی ضمن آگاهی رسانی و فرهنگ سازی در این راستا ،  نیاز‌های واقعی و روز جامعه را در مسیر نیات خیرخواهانه واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش قرار دهند.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته وقف و قدردانی از واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش استان ایلام و فعالان و دست اندرکاران این سنت حسنه در این بنیاد و تمامی دستگاه‌ها و نهادها، از خداوند قادر متعال توفیق بیش از پیش برای همه واقفان که تمکن مالی خود را در خدمت به نیاز‌های جامعه قرار داده و در ترویج و توسعه ارزش‌های انسانی و الهی گام بر می‌دارند مسالت می نمایم .


اسرافیل احمدیان
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/15.jpg1400/07/12ایلام
  
بسم الله الرحمن الرحیم

لقد کان لکم فی رسول اللَّه اسوه حسنه لمن کان یرجوا اللَّه و الیوم الآخر و ذکر اللَّه کثیرا» (احزاب /۲۱).« مسلماً رسول خدا برای شما سرمشق نیکویی است، برای آن‌ها که امید به رحمت خدا و روز رستاخیز دارند و خدا را بسیار یاد می‌کنند.» به نام خداوند بخشنده مهربانی که فرهنگ پیروی از اسوه حسنه و امامان معصوم بخصوص کریم اهل بیت حسن بن علی (ع) و امام رضا (ع) را به ما بخشید. پیامبر اکرم (ص) پس از بیست و سه سال دعوت، مجاهدت و ابلاغ پیام الهی، سرانجام در روز ۲۸ ماه صفر سال یازدهم هجرت، رحلت فرمودند و در حجره مسکونی خویش در جوار مسجدی که تأسیس کرده بود، به خاک سپرده شد. شهادت امام حسن مجتبی (ع) در روز ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری است که هم‌چون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد. معاویه باتلاش‌های منافقانه توانست یاران خاص امام را با رشوه بفریبد. و امام به ناچار با معاویه صلح کردند.و سرانجام کاسه زهرآگین از دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد. به اصرار مأمون و بالاجبار، حضرت امام رضا (ع) در سال ۲۰۰ هجری به شهر مرو برده و مجبور به پذیرش عنوان ولایتعهدی شد. اهداف مأمون از انجام این عمل: جذب یاران و شعیان امام به طرف خود، پذیرفتن مشروعیت حکومت عباسیان توسط علویان، کنترل اعمال و رفتار امام رضا (ع)، کاسته شدن مقام و منزلت امام در نزد شیعیان و سرکوب قیام‌های علویان... و سرانجام در روز ۳۰ صفر سال ۲۰۳ ه.ق مأمون ایشان را با زهر مسموم کرد و به شهادت رساند. محل دفن جسد ایشان مشهد الرضا، امروزه زیارتگاه بزرگ شیعیان جهان است.

اینجانب رحلت حضرت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را بر شما همکاران گرامی تسلیت عرض نموده و توفیقات شما را در تعزیت این ایام از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 حبیب اله محبی
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/07/12ایلام
  
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

سلام بر حضرت اباعبدا.. الحسین (ع)، سلام بر اربعین و زائرانش و سلام بر اندوه‌های دل آنان که به سوغات بر مزار شهدای عشق بردند و به مویه نشستند.

اربعین، رمز پویایی همیشگی نهضت پربار حسینی و اعلام پایبندی به مکتب سرخ عاشورا است. در آیینه تاریخ، حوادثی دیده می‌شود که همانند موج، دامنه می‌گیرد، گسترده می‌شود و کران تاکران را در می‌نوردد. چنین حادثه هایی، جاودانه و ماندگار است و هیچ سدّ و حائلی را توان پوشاندن آن‌ها نیست. یاد امام حسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، با هر اربعین، حرمتی فزون‌تر می‌یابد؛ زیرا گرامیداشت چهلمین روز شهادت آن پرچمدار بزرگ اسلام، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره او و پاسداری از ارزش‌های معنوی است.

اینجانب فرارسیدن اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) سرور و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان را به پیشگاه حجت ابن الحسن العسکری (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور استان ایلام تسلیت عرض می‌نمایم.


*حبیب اله محبی*
*مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام*
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/15.jpg1400/07/05ایلام
  
هم اکنون حضور آقای مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام. ومهندس کاکایی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در پایگاه خبری تحلیلی بازتاب ایلام

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/382723e7-28ed-41c0-8823-8fd7fcbe8b8d.jpg1400/06/30ایلام
  
حبیب الله محبی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در گفتگو با  خبرنگار رکنا در ایلام  اظهار داشت: در سال ۹۹ ایمن سازی محیط آب راه فصلی روستای ظهیری در سیروان در دستور کار قرار گرفت که فاز اول سیل بند مرکزی روستا با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: برای تکمیل سیل بند مرکزی در سال ۱۴۰۰ پیگیری‌های لازم از طریق منابع ملی به عمل آمد که در این راستا تامین اعتبار صورت گرفته و پیمانکار انتخاب شده است.

جناب مهندس محبی تصریح کرد: بلافاصله عملیات اجرایی فاز دو سیل بند مرکز این روستا آغاز شده و هم اکنون در حال اجرا است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت: امیدواریم بتوانیم امسال فاز دوم ایمن سازی محیط روستا را به اتمام برسانیم.
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/18.jpg1400/06/27
  
17شهریور یادآور جان فشانی ملتی آزاده است.مردمی که در 17 شهریور57 با حضور سلحشورانه خود در مقابل توپ و تفنگ خود را سپر انسانی قرار داده و نسبت به طاغوت زمان اعلام انزجار و نفرت کردند.

آن روز مشت های گره کرده، به یاری هم آمده بودند تا بر تندیس کهن ایمان و اراده خود نقش دیرپای دیگری از حماسه حک کنند. آنها یاوران همیشه بیدار امام خمینی (ره) بودند که عافیت طلبی از بدن های تازیانه خورده شان گریزان بود. آنهاهزاران هزار عاشق سینه چاک بودند که در آزمونی سخت پا نهاده، مدالی از سرخی شهادت بر سینه ها آویختند و چه زیبا و وصف ناشدنی از این آزمون سخت، بیرون آمدند.

بی تردید، قیام 17شهریور را می توان به عنوان یکی از نقاط عطف مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی دانست. ابعاد عظیم کشتار و سرکوب مردم بی گناه در این روز باعث شد تا انقلابیون و رهبران آن ها در حرکت خود مصمم تر گردند و در این بین رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) نقشی به سزا داشت. در مجموع باید گفت قیام خونین 17 شهریور عاملی موثر در تشدید مبارزات مردمی و تسریع در سقوط رژیم پهلوی به شمار می رود.

بدینوسیله یاد و نام هزاران شهید خفته به خون میدان ژاله را گرامی می داریم .

حبیب اله محبی
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/19.jpg1400/06/17ایلام
  
آقای صیفی زاده روابط عمومی بنیاد, [24.05.21 01:22]
مهندس محبی
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام طی پیامی فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر را تبریک گفتند

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
متن پیام بدین شرح است
سالگرد حماسه عظیم آزاد سازی خرمشهر روز ملی مقاومت یاداور رشادتهای رزمندگان ونقطه عطف سال‌های دفاع مقدس بود
بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای باز بینی وباز شناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی را فرا روی بشریت گشود

اینجانب سالروز این نصر عظیم الهی را به خانواده معظم شهدا. جانبازان. آزادگان. رزمندگان به ویژه دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس تبریک وتهنیت عرض نموده و توفیقات روز افزون همه ملت ایران  را در مسیر پاسداشت این نقطه عطف از تاریخ ایران اسلامی در سایه رهبری های هوشمندانه مقام معظم رهبری از در گاه خداوند متعال مسئلت دارم /
1400/03/03ایلام
  
مهندس حبیب اله محبی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در پیامی روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت
💥متن پیام به شرح زیر میباشد:
امروزه نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری های مدیریتی یک سازمان نقش قابل توجهی است و به عنوان ابزار مدیریتی برای فعالیت های اجرایی و علمی و الکترونیکی از مشخصه های جدید روابط عمومی در عصر ارتباطات است
💥بنابراین از نقاط برجسته و ممتاز در مدیریت استراتژیک تأکید بر محیط برون سازمانی است و در واقع وظایف روابط عمومی دخالت در روند تصمیم گیری سازمان است
واما آنچه اهمیت دارد این است که کار روابط عمومی تسهیل و خدمت به مدیریت است نه مدیر  ، چون محور اساسی کار روابط عمومی کسب منافع برای کل سازمان است  ، نه برای شخصی ، که در راس هر سازمان قرار گرفته است بنابراین باید به روابط عمومی و کارکردهای آن بهتر و منطقی تر نگاه کرد

💥لذا اینجانب ضمن تشکر و قدردانی صمیمانه از همکاری و تلاش همه بزرگواران در حوزه روابط عمومی فرارسیدن ۲۷اردیبهشت را که روز ارتباطات و روابط عمومی نام گذاری شده تبریک میگویم و امیدوارم در سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها شاهد توفیقات بیشتر عزیزان در این عرصه باشیم

💥حبیب اله محبی
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/03/01ایلام
  
بسمه تعالی
محبی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت :برای اولین بار با تلاش نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی مبلغ ۲۷۰
میلیارد ریال اعتبار عمرانی به اجرای طرح هادی روستاهای سطح استان اختصاص یافت 
وی افزود  :
نظر به توجه ویژه مسئولین ارشد  و نمایندگان محترم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی به امر محرومیت زدایی
 و اجرای طرحهای هادی روستایی و با پیگیریهای این عزیزان برای اولین بار ، اعتباراتی از محل
اعتبارات وزارت  نفت در سال مالی۱۳۹۹- ۱۴۰۰   ، به اجرای طرحهای هادی در ۵۹ روستای سطح استان  بر اساس شاخص ها و با هماهنگی و تایید مسئولین محلی و نمایندگان استان به شرح ذیل اختصاص یافت.
1- با پیگیریهای سرکار خانم دکتر فلاحی نماینده محترم حوزه شمالی استان
مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال  به  اجرای طرح هادی ۱۹روستا در سطح شهرستانهای حوزه شمالی استان اختصاص داده شد و عملیات اجرایی تمام
روستاها از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام آغاز و تعدادی نیز به بهره برداری رسید
۲- با پیگیریهای جناب آقای مهندس بسطامی دیگر نماینده محترم حوزه شمالی استان نیز
مبلغ ۷۰ میلیارد ریال به  اجرای طرح هادی ۱۴ روستا در سطح شهرستانهای حوزه شمالی استان اختصاص داده شد و عملیات اجرایی تمام
روستاها از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام آغاز و تعدادی نیز به بهره برداری رسید
۳-  با پیگیریهای جناب آقای مهندس علیزاده نماینده محترم حوزه جنوبی استان هم برای  مبلغ
۰ ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به امر اجرای طرح هادی ۲۶ روستا در سطح شهرستانهای حوزه جنوب اختصاص یافت و عملیات اجرایی تمام
روستاها از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام آغاز و تعدادی نیز به بهره برداری رسید

محبی در ادامه افزود: که با اعتبارات اختصاص یافته عملیات بهسازی معابر روستایی شامل شنریزی - اساس و آسفالت معابر اصلی ، جوی و جدول ابنیه فنی  در
روستاهای هدف اجرا میگردد.
محبی افزود: با تلاش نمایندگان استان در موضوع تامین اعتبار پروژه ها از محل اعتبارات وزارت نفت در سال گذشته برای اولین بار در سطح استان، شاهد سرعت در عمران و آبادانی روستاها هستیم.
وی در پایان ضمن  تقدیر ‌و تشکر از عنایت ویژه نمایندگان پرتلاش استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین ارشد
استان به مناطق محروم روستایی استان ایلام، ابراز امیدواری کرد تا این مهم درسال ۱۴۰۰ نیز مورد توجه این عزیزان
قرار گرفته تا بتوانیم تمام روستاهای  استان را تحت پوشش این اعتبارات قرارداده و با همت این عزیزان تمام
روستاهای استان از نعمت اجرای طرح هادی روستایی بهره مند گردند.
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/02/30ایلام
  
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام

با حضور حجت السلام حاج آقا حیدری امام جمعه محترم شهر ایوان  مهندس امجدی مدیر اداره راه وشهرسازی شهرستان مهندس صفری معاون عمرانی فرمانداری و مهندس کرمی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ایوان کلنگ ٨ واحد مسکونی طرح اقدام ملی به صورت نمادین به زمین زده  شد

مهندس کرمی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ایوان گفت سهمیه شهر ایوان درطرح اقدام ملی مسکن ٣٢ واحد می  باشد که امروز ساخت ٨ واحد مسکونی آن آغاز می گردد

 وی اضافه کرد این واحدها در قالب گروه های ساخت  بصورت ۴ بلوک در ۴ طبقه روی پارکینگ  با مشارکت متقاضیان احداث می گردد.

روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/02/20ایوان
  
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت: احداث و مقاوم سازی دو هزار واحد مسکن محروم در شهرستان های استان آغاز شده است.

مهندس رضا اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار پی جور، افزود: در این طرح مددجویان واجد شرایط تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی در اولویت دریافت تسهیلات و کمک بلاعوض قرار می گیرند.

وی گفت: در این طرح برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و ۳۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود. ضمن اینکه جهت بیمه واحدهای مسکونی، نقشه و نظارت مبلغ ۵ میلیون ریال کمک بلاعوض از محل منابع داخلی بنیاد پرداخت می گردد.

اسماعیلی اضافه کرد: با تسهیلات اختصاص یافته خانه هایی با متراژ حداقل ۶۰ مترمربع برای خانواده های نیازمند ساخته می شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام افزود: بیشترین سهمیه ساخت مسکن محرومان در استان متعلق به روستاهای محروم هلیلان و زرین اباد دهلران و ماژین دره شهر تخصیص یافته است و در این شهرستان ها  ۷۱۲ خانه جدید مقاوم سازی خواهد شد.
1400/02/08ایلام
  
حبیب الله محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ تاکنون پرونده یک هزار و ۹۸۳ واحد به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد یک هزار و ۸۰۵ مورد عقد قرارداد شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحدها در استان افزود: عملیات پی کنی یک هزار و ۹۷۳ واحد انجام شده و به همین میزان (یک  هزار و ۹۷۳) واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات تاکید کرد: اعتبار مصوب تسهیلات یک هزار میلیارد ریال است که تاکنون نزدیک به ۹۰۰ میلیارد ریال از این میزان تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته محبی تاکنون برای یک هزار و ۸۲۸ واحد نیز پروانه رایگان صادر شده است.

وی اضافه کرد: میزان اعتبار تسهیلات بلاعوض نیز ۶۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، برای احداث هر واحد مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره چهار و پنج درصد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.

منبع : irna.ir
1400/02/05ایلام
  
حبیب الله محبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۸۷ روستای بالای ۲۰ خانوار سکنه در استان وجود دارد که تاکنون سند مالکیت واحدهای مسکونی برای ساکنان ۲۵ هزار و ۸۶۷ روستا صادر شده است.

وی تاکید کرد: سال گذشته نیز ۹۴۲ جلد سند روستایی هدف گذاری گذاری شد که امسال نیز این مهم دنبال خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام با اشاره به وضعیت صدور سند شهری در ایلام یادآور شد: سال گذشته ۴۲۴ جلد سند شهری در استان صادر شد که با این احتساب تا کنون و در مجموع ۲ هزار و ۵۵۱ جلد سند شهری صادر شده است.

محبی با اشاره به وضعیت اجرای طرح هادی در استان در سال ۹۹ گفت: سال گذشته طرح هادی در سطح ۸۵ روستای استان با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

وی اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته از محل اعتبارات ملی، سیل و استانی برای اجرای روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح تمامی روستاهای استان پیش بینی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام بیان کرد: تهیه و بازنگری طرح هادی در سطح ۷۳ روستای استان نیز در دستور کار قرار دارد که در صورت تخصیص اعتبار در سال جاری این تعداد افزایش خواهد یافت.

محبی اشاره به تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تاکید کرد: از مجموع ۶۰۷ روستای استان نزدیک به ۳۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار مشمول طرح هادی در این استان وجود دارد.

وی اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح های هادی روستایی در سطح استان برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

استان ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ بیش از ۵۸۰ هزار نفر  جمعیت دارد که حدود ۲۰۰ هزار نفر از این تعداد در مناطق روستایی زندگی می کنند.

منبع : irna.ir
1400/02/02ایلام
  
حبیب الله محبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار اختصاص یافته از محل اعتبارات ملی، سیل و استانی برای اجرای روستاهای بالای ۲۰ خانوار در سطح تمامی روستاهای استان پیش بینی شد.

وی افزود: تهیه و بازنگری طرح هادی در سطح ۷۳ روستای استان نیز در دستور کار قرار دارد که در صورت تخصیص اعتبار در سال جاری این تعداد افزایش خواهد یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تاکید کرد: از مجموع ۶۰۷ روستای استان نزدیک به ۳۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار مشمول طرح هادی در این استان وجود دارد.

محبی با بیان اینکه سال گذشته طرح هادی در ۸۵ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان اجرا شد، یادآور شد: در این مدت هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات تکمیلی مرحله سوم سیل برای اجرای طرح هادی در روستاهای ایلام اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح های هادی روستایی در سطح استان برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اجرای طرح هادی در روستاها را گامی مهم برای توسعه، عمران و آبادانی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، سیمای روستا در حال تغییر است که این نیز به نوبه خود سبب رضایت عمومی مردم می شود.

در مجموع ۶۰۷ روستای مشمول طرح هادی در استان ایلام وجود دارد که تاکنون برای بیش ۴۰۰ روستا این طرح اجرا شده است.

منبع : irna.ir
1400/01/30ایلام
  
بسمه تعالی

دیدار کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام
این دیدار با حضور حجت السلام احمدیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام ، معاونین و مدیران به مناسبت 21 فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اتفاق افتاد ابتدا حجت السلام حاج آقا احمدیان مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان با تبریک فرا رسیدن دهه تاسیس حساب 100 حضرت امام (ره) و تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول 4 دهه منجی روستاها و مناطق محروم در مقاوم سازی واحدهای روستایی و همچنین حوادث غیر مترقبه بوده و هست و ایشان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را از صدقات جاریه امام راحل دانسته است و انصافا همچنین بوده چرا که این صدقه جاریه هم اکنون در عملکرد بنیاد مسکن استان جاری و ساری بوده و هست .
سپس آقای مهندس محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن تبریک سال نو و فرا رسیدن سالروز تاسیس حساب 100 امام راحل و تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گزارش کاملی از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به سمع و نظر حاضرین در جلسه رساند .
در خاتمه حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام ضمن گرامیداشت یاد و نام امام راحل و تبریک تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب 100 بیان فرمودند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اولین نهاد انقلابی بوده و هست که کار خودش را به خوبی شروع کرده و خوب هم عمل کرده و در حوادث غیر مترقبه ، بازسازی مسکن برای محرومان یک پشتیبان قوی قابل اعتماد است و مقام معظم رهبری بارها از برکات بنیاد مسکن نام برده و عنایات خاص و ویژه ای به این نهاد انقلابی داشته است که از وظایف بنیاد مسکن ساخت مسکن برای محرومین است امروزه با توجه به گرانی ساخت مسکن باید تمام توان بنیاد مسکن این باشد مسکن و زمین ارزان در خدمت روستائیان قرار گیرد و مهاجرت عکس روستا به  شهرها را ببینیم چرا که درصد بالایی از تولید به دست روستائیان انجام می گیرد و بنیاد مسکن و دیگر نهادها باید پشتیبانی ها را انجام و موانع را رفع نمایند .

روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان ایلام
1400/01/14ایلام
  
بنام پروردگار مهر♡

این بار بازهم سپاس می گویم خداوندرحیم وکارسازرا...
خدایی که بنده ای چون مولایمان علی(ع) خلق کرد تا پیرخمین (ره) و رهبرفرزانهء انقلاب اسلامی راهش را ادامه دهند-و همچنین مسئولانی دلسوز و مردم دوست همچون جناب آقای مهندس *محبی* ریاست محترم بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان ایلام وتمام _کارکنان خدومشان_ راه ایشان را به مهر ادامه می دهند و دلسوزانه برای مردم محروم و شهید پرور
_بخش ماژین در شهرستان دره شهر_ بیش از انتظارمردم ساخت و ساز انجام داده است. اینک که سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تاریخ 21فروردین سال1358 به فرمان رهبرکبیر انقلاب است یکی از برکت ترین یادگاری های امام راحل در دولت جمهوری اسلامی است-ضمن عرض تبریک و گرامی داشت این روز فرخنده یادی میکنم از محرومیت هایی که به آرامش و آسایش تبدیل شد-به یاری خداوند و بندگی مسئولان گرامی بنیادمسکن استان ایلام در سه سال اخیرکه ماژین درگیر وقایع *زلزله 96-سیل 98-*  _واکنون نیز کمک رسانی و خانه سازی برای محرومین به انجام رسانده است_.
*اینک از زبان مردم محروم ماژین تقدیم میکنم:*
_منت خدای عزوجل را ،  زمانی که همه چیزدگرگون و ویران میگردد ازدل خرابی ها برای بندگانش برکت و روزی می فرستد_. *ما در کنج ویرانی ها ، دور افتاده از هرگونه امکانات و رفاهی ،با تنی زحمت کش و دل خوش به فردایی بهتر زندگی میکنیم*،در زیر سقفی کبود که گاهی بغضش میگیرد برای ما و اشک هایی که جاری شدنشان شهر را درآب غرق میکند و چنین نیز شد
*شهر غرق در آب، غرق در تاریکی و سرما، بهارمان زمستان شد* لیکن ناامید نشدیم -باز هم برق شوق در چشمان کودکان محروم ماژین دیده می شد _از دیدن هلیکوپترهای امداد و ذوق مردم ماژین از دیدن مسئولان بنیاد مسکن و حضور بزرگ مردان در این شهر_ و اما در دل سیلاب و خسارت های زیاد و زیان های مالی -برکت بیرون آمدن هم یکی از رحمت های پروردگار است...
*هیچ کار خدا بی حکمت نیست*...
کسانی که آشیانه داشتن و صاحب خانه شدن را فقط در سخنانشان بعد از کلمهء امید به خدا به زبان می اوردند و همان یک کلمه کارساز شد. رحمتی که خداوند به این مردم عطا فرمود و *حبیب خدا واسطه شد*.  _چه خانه هاساخته شد ،چه ویرانی ها که تبدیل به گلستان گردید و چراغ هایی که در سراسر شهر روشن شد و شهر این بار پررنگ تر از همیشه غرق در نور گشت . آن زمستان سرد دوباره بهارشد_ *به راستی که لیاقت میخواهد حبیب الله بودن*
و مردم همیشه شاکر ماژین شما را سپاس می گویند برای لطفی که به انها دارید.
_اینجانب_ *فاطمه خنجری*  _فرزند محروم ماژین_ *فروردین1400*
1400/01/11ایلام
  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام،حجت الاسلام حسین روحانی نژادنماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عصر امروز در حاشیه افتتاح واحد محرومین روستای زردآلو آباد بخش میشخاص ایلام گفت: در سراسر کشور ۱۰۰ هزار واحد مسکن محرومین باهمکاری  دولت محترم وسازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در حال انجام است که از این ۱۰۰ هزار سهم استان ایلام ۲۰۰۰ واحد است.

وی در ادامه گفت؛امروز دراستان ایلام ۲۰۹ واحد محرومین افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

روحانی نژاد گفت:رسالت بنیاد مسکن ساخت مسکن محرومین و کسانی است که در بلایای طبیعی خانه هایشان آسیب می بینندو این از ماموریت های شاخص بنیاد مسکن است.

وی ادامه داد:در زلزله ای که ۲۹ بهمن ماه امسال در کهکیلویه و بویر احمد رخ داد ۱۲۶۲ واحد را تخریب کرده و ۲۹۰۰ واحد نیز به تعمیرات اساسی نیاز دارد که بنیاد مسکن به صورت جد ورودکرده و تا پایان فروردین ماه ساخت ۵۰ واحد آن به پایان میرسد و تا پایان تیر ماه سال آینده ساخت واحدهای احداثی را به نتیجه برساندو تحویل آسیب دیدگان دهند.

وی در پایان گفت:حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) در راستای کمک به محرومین و قشر ضعیف جامعه جهت ساخت خانه های محرومین آماده دریافت کمک های نقدی خیرین و متمکین میباشد.
1399/12/26ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: از مجموع ۲ هزار واحد مسکونی سهمیه مسکن محرومان در این استان تاکنون ۱۳۵ واحد واگذار و ۷۱۸ مورد نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

♦️ حبیب الله محبی اظهار داشت:‌ تاکنون پرونده یک هزار و ۹۴۸ واحد به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد یک هزار و ۳۵۶ مورد عقد قرارداد شده است.

♦️ وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحدها در استان افزود: عملیات پی کنی یک هزار و ۶۵۷ واحد انجام شده و یک هزار و ۵۳۶ واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

♦️ به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام، عملیات دیوار کشی یک هزار و ۶۴ واحد تکمیل و ۷۱۸ واحد نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

1399/11/30ایلام
  
بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان ايلام در نظر دارد جهت تامين نيروي انساني مورد نياز خود از بين متقاضيان واجد شرايط از طريق برگزاري آزمون كتبي و انجام مصاحبه حضوري دعوت به همكاري نمايد.

برای کسب اطلاعات در مورد شرایط استخدام روی فایل ضمیمه کلیک کنید.
1399/11/04ایلام
  
حبیب الله محبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ تاکنون پرونده یک هزار و ۹۱۴ واحد به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد ۹۳۷ مورد عقد قرارداد شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحدها در استان افزود: عملیات پی کنی یک هزار و ۵۰۸ واحد انجام شده و هزار و ۳۵۵ واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام، عملیات دیوار کشی ۸۲۰ واحد تکمیل و ۶۰۳ واحد نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

محبی با اشاره به اقدامات انجام شده بنیاد مسکن در استان ایلام طی سال گذشته تاکید کرد: سال ۹۸ تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی از محل اعتبارات سیل و طرح ویژه مسکن روستایی به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت (سال ۹۸) از محل اعتبارات سیل تعداد ۱۱ هزار واحد روستایی تعمیر و کمک معیشتی پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، برای احداث هر واحد مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره چهار و پنج درصد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.

منبع : irna.ir
1399/11/03ایلام
  
حبیب الله محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات اجرای طرح هادی در سطح روستاهای محروم شهرستان هلیلان شامل ورمله، پیازآباد، بیشی ، تخم بلوط و میدر آغاز شد.

وی افزود: برای اجرای این طرح در روستاهای مذکور مبلغ ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و محرومیت زدایی هزینه می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب ایلام یادآور شد: این عملیات شامل آواربرداری، شن ریزی، اصلاح معابر، دفع آب های سطحی، آسفالت و سنگ فرش معابر است.

محبی ادامه داد: تا پایان سال گذشته طرح هادی در سطح ۱۹ روستای هلیلان با اعتباری معادل ۲۶ میلیارد ریال آغاز شده است.

هلیلان دی ماه سال گذشته با تصویب هیات دولت از چرداول منفک و به شهرستان ارتقا یافت.

این شهرستان ۳،۵ درصد مساحت و ۲،۵ درصد جمعیت استان ایلام معادل ۲۰ هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

امسال در اعتبارات بودجه ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه این شهرستان تخصیص یافته و با توجه به انتخاب از سوی بنیاد مستضعفان به عنوان دومین شهرستان در استان ایلام پس از ملکشاهی برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی و کلنگ زنی پروژه پتروشیمی هلیلان در شهریورماه آینده روشنی پیش روی مردمان این خطه متصور است.

 
 منبع : irna.ir
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/157637395.jpg1399/09/16ایلام
  
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام گفت: سند مالکیت برای ۵۰ درصد واحدهای مسکونی در روستاهای این استان معادل ۲۵ هزار خانوار صادر شده است.

حبیب الله محبی در گفت و گو با خبرنگار جارچی اخبار در ایلام اظهار داشت: ۳۸۷ روستای بالای ۲۰ خانوار سکنه در استان وجود دارد که تاکنون سند مالکیت واحدهای مسکونی برای ساکنان ۱۷۰ روستا صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام افزود: پارسال طرح هادی در سطح ۱۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان با اعتبار ۷۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: این اعتبار از محل منابع اعتباری(استانی، ملی، سیل) برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شد.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام تاکید کرد: امسال هدف گذاری این بنیاد صدور سند برای ۶۰۰ خانوار بوده که تاکنون بیش از این آمار نیز محقق شده است و در این زمینه محدودیت نداریم.

محبی با اشاره به سابقه صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی در دهلران در سال های گذشته یادآور شد: در مقطع کنونی برای صدور سند مالکیت روستایی در دشت عباس مشکلی نداریم و متقاضیان می توانند در این خصوص اقدام کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی روستاهای شهرستان دهلران و استقبال مردم برای روستاها برای دریافت سند مالکیت با برنامه ریزی صدور سند را دنبال می کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام یادآور شد: این میزان اعتبار برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

استان ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ بیش از ۵۸۰ هزار نفر  جمعیت دارد که حدود ۲۰۰ هزار نفر از این تعداد در مناطق روستایی زندگی می کنند.

منبع : jarchiakhbar.ir
https://ilam.bonyadmaskan.ir/DocLib4/07970c4d629e0fb8897dbd18cbf93494.jpg1399/09/13ایلام
  
بسم الله الرحمن الرحیم

« من المومنین رجال صدقوا ما عاهدو الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینظر و ما بدلوا تبدیلا »

شهادت سردار سر افراز پژوهش و نوآوری و دانشمند برجسته هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده که سالیان عمر پر برکت خود را در راه توسعه دانش و فناوری و خدمت به امنیت مردمان سرزمینش گذراند موجی از اندوه همراه با خشم از این اقدام تروریستی و غیر انسانی را به همراه داشت.
بی شک این اقدام تروریستی نه تنها خللی در عزم و اراده فرزندان دانشمند ایرانی برای ارتقاء توان علمی ایجاد نخواهد کرد بلکه موجب پیشرفت توانمندی و خود کفائی ایران اسلامی خواهد شد .
لذا این جانب شهادت دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله العالی)، جامعه دانشمندان هسته ای ، ملت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده بزرگوار ایشان تبریک و تسلیت عرض نموده و اعلام می دارد راهی که ملت ایران برای تثبیت جایگاه ممتاز منطقه ای و قرار کرفتن بر فراز قله های علم و دانش برگزیده است با تهدید و ترور متوقف نگردیده بلکه با شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز شتاب بیشتری یافته و اتحاد وانسجام ملی را در بین اقشار مختلف جامعه رقم خواهد زد .
حسین روحانی نژاد
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
1399/09/09
  
حبیب الله محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای احداث هر واحد مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره چهار و پنج درصد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تاکنون عملیات پی کنی ۳۰۰ واحد انجام و ۱۵۰ واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

به گفته محبی، عملیات دیوار کشی ۷۰ واحد تکمیل و ۵۰ واحد نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده بنیاد مسکن در استان ایلام در سال گذشته تاکید کرد: سال ۹۸ تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی از محل اعتبارات سیل و طرح ویژه مسکن روستایی به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اضافه کرد: همچنین در این مدت( سال ۹۸) از محل اعتبارات سیل تعداد ۱۱ هزار واحد روستایی تعمیر و کمک معیشتی پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.
 مسکن محرومان1399/09/09
  
حبیب‌الله محبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تسهیلات طرح ویژه دولت تدبیر و امید از آغاز سال ۹۲ اظهار داشت: تاکنون بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و بلاعوض پرداخت شده که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان آن بصورت بلاعوض از محل حوادث و طرح ویژه در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

محبی یادآور شد: برای اجرای طرح‌ هادی روستایی نیز از آغاز دولت تدبیر و امید بیش از ۳۲۳ روستا در دست اقدام است و ۱۰۴ میلیارد تومان هم برای آن هزینه شده است.

وی یادآور شد: یکی از وظایفی که از سال ۸۴ به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محول شده، مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی و ساخت مسکن برای محرومان فاقد مسکن با استفاده از طرح ویژه مسکن روستایی است.

محبی یادآورشد: ۳۱ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی روستایی ایلام نیز از سال ۸۴ تا پایان سال ۹۸ بازسازی و نوسازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام گفت: برای احداث سیل بند، اصلاح معابر و مبلمان روستا در سه سال گذشته  نیز با احتساب اعتبارات سال ۹۹ مبلغ ۱۲۶ میلیارد تومان در روستاها هزینه شده است.

محبی افزود: همچنین برای محرومیت‌زدایی و تامین مسکن مردم استان در سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به ایلام ساخت سه هزار واحد مسکونی روستایی با تسهیلات قرض‌الحسنه با بهره چهار و پنج درصد در نظر گرفته شد.

وی در خصوص کمک بلاعوض به نیازمندان برای ساخت واحدهای مسکونی اظهار داشت: علاوه بر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات، ۳۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض با اولویت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای ساخت مسکن افراد کم‌درآمد و محروم  استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.

منبع : irna.ir
1399/08/28ایلام
  
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: سهمیه واحدهای مسکن محرومان استان ایلام از ۲ هزار به سه هزار واحد افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، عزیزالله مهدیان شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ایلام با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر نهادهای حمایتی چون بنیاد علوی و یا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بخش اجرایی طرح های هادی روستایی مشارکت داشته باشند بنیاد مکسن انقلاب اسلامی نیز به همان میزان مشارکت خواهد داشت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده بنیاد مسکن در استان ایلام در سال گذشته افزود: سال ۹۸ تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی از محل اعتبارات سیل و طرح ویژه مسکن روستایی به بهره برداری رسیده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: همچنین در این مدت( سال ۹۸) از محل اعتبارات سیل تعداد ۱۱ هزار واحد روستایی تعمیر و کمک معیشتی پرداخت شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در راس هیاتی امروز پنجشنبه در سفری یک روزه وارد استان ایلام شد.

بازدید از پروژه های شهرستان های آبدانان، دره شهر، دهلران و شرکت در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان از مهمترین برنامه های سفر علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام بود.

منبع : irna.ir
1399/08/08ایلام
  
حبیب الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام ،گفت: بر اساس تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی  ساخت ۲ هزار و ۶۸۱ مسکن ملی توسط بنیاد مسکن استان در دست اقدام می باشد.

وی افزود: تعداد متقاضیان پالایش شده نهایی توسط بنیاداستان ۳۱۲۱ نفر می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  ایلام اظهار داشت: در این راستا ۱۱ پروزه ساخت مسکن ملی  در ۹ شهرستا  این استان در زمینی به مساحت ۸ هکتار اجرایی می شود.

محبی ادامه داد: در این راستا تا کنون ۱۱۵۳ متقاضی افتتاح حساب نموده و ۴۶۰ میلیارد ریال  آورده اولیه خود را واریز کرده اند،

وی بیان داشت: همچنین ۹۸۳ نفر متقاضی در شهرستان های  استان شامل (ایلام ۹۰۶ نفر ، ایوان ۷ نفر، دهلران ۳۷ نفر، مهران ۲۷ نفر و آبدانان ۶  )جهت ساخت مسکن ملی  اقدام به تشکیل پرونده کرده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام تصریح کرد: در شهر سرابله تعداد متقاضیان واجد شرایط برابر ۱۳۲ نفر بوده که با توجه به وضعیت سهمیه تفاهم شده برابر ۲۰ واحد ظرفیت زمین ۳۲ واحد  با کمبود رمین مواجه هستیم.

وی گفت: کلیه اراضی دارای طرح جانمایی ( توده گذاری) بوده و در مرحله اخذ دستور کار و تهیه نقشه از شهرداری ها جهت صدور پروانه می باشند.

محبی افزود: تعداد طبقات مصوب شده در شهر ایلام ۶ طبقه بر روی دو طبقه پیلوت و در سایر شهرستان ها در سه طبقه روی پیلوت می باشد.

منبع : rasankhabar.ir
1399/07/29ایلام
  
حبیب الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری راسان خبر در ایلام، گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۱۷۷ هزار و ۴۴۴ مترمربع از معابر روستایی این استان زیرسازی و آسفالت شده است.

وی افزود: برای اجرای این پروژه ۱۳۴ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال اعتبار از محل منابع استانی و ملی هزینه شده است..

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اظهار کرد: در سالجاری طرح آسفالت ۳۲ روستای بالای ۲۰ خانوار ایلام در سطح روستاهای ۱۱ شهرستان استان اجرایی شده است.

محبی ادامه داد: در این مدت ۴۷٠۱ مترمربع از روستای سراب، ۳۴۵٠٠ مترمربع شهرک اسلامیه مهران، ۶۶۴۹ مترمربع دشت عباس، ۷۷٠٠مترمربع ر روستای بیشه دراز ، ۹۵۸۶ مترمربع  وحدت آباد، ۵۴۴۵ مترمربع شوره، ۴۱۱۷ مترمربع دراشکفت و ۳۹۱۱ مترمربع فرخ اباد جدید آسفالت شده است.

وی بیان داشت: همچنین ۴۸۸۲ مترمربع هفت چشمه ، ۵۶۴۴ مترمربع گلمه، ۲۵۵۰ مترمربع ورکمره،۹۷۸۴ مترمربع میدان خلف، ۴۸۳۵ مترمربع روستای پاکل،۵۰۰۰ مترمربع شهید باهنر آسفالت شده است.

مدیرکل مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام با اعلام گفت: در سالجاری ۲۴ میلیارد تومان جهت تهیه طرح هادی و اجرای طرح هادی روستایی از محل منابع اعتباری(استانی، ملی و سیل) برای تهیه و اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شد.
1399/07/22ایلام
  
حبیب الله محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال طرح آسفالت ۳۲ روستای بالای ۲۰ خانوار ایلام در سطح روستاهای ۱۱ شهرستان استان اجرایی شده است.

 به گفته وی، برای اجرای این پروژه ۱۳۴ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال اعتبار از محل منابع استانی و ملی هزینه شده است. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به اجرای طرح هادی در سطح روستاهای استان یادآور شد: امسال و از محل اعتبارات ملی، سیل و استانی ۲۴۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های هادی روستایی در این استان اختصاص یافته است.

محبی اضافه کرد: این میزان اعتبار برای اجرای طرح های هادی در سطح ۱۰۳ روستای بالای ۲۰ خانوار پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار تخصیص یافته است، افزود: تهیه و بازنگری طرح هادی در سطح ۷۵ روستای استان نیز در دستور کار قرار دارد که در صورت تخصیص اعتبار این تعداد افزایش خواهد یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به تهیه نقشه طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یادآور شد: از مجموع ۶۰۷ روستای استان ۳۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار مشمول طرح هادی در این استان وجود دارد.

محبی با بیان اینکه سال گذشته طرح هادی در ۱۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان اجرا شد، گفت: در این مدت ۷۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح هادی در روستاهای ایلام اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: این اعتبار از محل منابع اعتباری(استانی، ملی، سیل) برای اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شد.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام تاکید کرد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح های هادی روستایی در سطح استان برای بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی و همچنین فضای سبز این تعداد روستاهای استان هزینه شده است.

به گفته محبی تا کنون اجرای طرح هادی در سطح ۴۰۰ روستای استان آغاز شده است.

وی افزود: توسعه روستایی و ماندگاری جمعیت در روستاها با توجه به فراهم شدن شرایط مطلوب معیشت و اشتغال ممکن بوده که هم اکنون توسعه روستایی با محوریت اشتغال و معیشت در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام ادامه داد: با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستاییان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.

وی گفت: در زمان حاضر طرح هادی روستایی مهم‌ترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است که علاوه بر جنبه‌های کالبدی روستاها، جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد.

محبی با بیان اینکه اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، تصریح کرد: در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت.

در مجموع ۶۰۷ روستای مشمول طرح هادی در استان ایلام وجود دارد که تاکنون برای بیش ۴۰۰ روستا این طرح اجرا شده است.

منبع : irna.ir
1399/07/21ایلام
  
حبیب الله محبی مدیرکل مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام، گفت:  در سالجاری ۲۴ میلیارد تومان جهت تهیه طرح هادی و اجرای طرح هادی روستایی به این استان اختصاص یافته که تاکنون ۴۵ درصد این میزان تخصیص داده شده و انتخاب پیمانکار و عملیات اجرایی در دست اقدام است.

وی افزود: این اعتبار از محل منابع اعتباری(استانی، ملی) برای تهیه و اجرای طرح هادی در روستاهای این استان در نظر گرفته شد.

مدیرکل مسکن انقلاب اسلامی  ایلام اظهار کرد:  در سالجاری طرح هادی در  ۱۰۳روستای بالای ۲۰ خانوار در سطح استان اجرا و تهیه و بازنگری طرح هادی در ۷۵ روستا انجام می شود که در صورت تخصیص اعتبار این تعداد افزایش خواهد یافت.

محبی ادامه داد: از مجموع ۶۰۷ روستای استان ۳۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار مشمول طرح هادی در این استان وجود دارد که تاکنون برای تمام روستا های بالای ۲۰ خانوار تمام یا بخشی از عملیات اجرای طرح هادی انجام شده است.

وی تصریح کرد:  با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستاییان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است

مدیرکل مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: طرحهای هادی روستای از جمله پروژه هایی محسوب می شوند که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می شوند .

منبع : rasankhabar.ir
1399/07/20ایلام
  
حبیب‌الله محبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای احداث این واحدها ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات مصوب شد که از این میزان تاکنون ۲۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کار احداث سایر واحدهای احداثی در مناطق سیل زده شهرستان سیروان با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال انجام است، افزود: از این تعداد ۲۶۲ واحد مسکونی در روستای سیل زده چم شیر در سایت جدید برز خلف احداث می‌شود که تاکنون پایان کار احداث ۴۱ واحد در این منطقه به پایان رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای سیل زده احداثی، تعمیری در سایت جدید برزخلف سیروان یادآور شد: تاکنون ۲۶۲ مورد آوار برداری، ۲۴۲ پی کنی ساختمان، ۱۹۷ مورد آرماتوربندی و  ۱۳۱ مورد دیوار چینی و ۸۱ مورد نیز به به مرحله اجرای سقف رسیده است.

محبی تاکید کرد: برای احداث این واحدها(سایت جدید برزخلف) ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده که تاکنون ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از این میزان پرداخت شده است.

وی از پرداخت پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به ساکنان روستای چم شیر خبر داد و تاکید کرد: سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مطالعه، شناسایی مکان مناسب، طراحی سایت و قطعه‌بندی سایت جدید روستای جدید چم‌شیر هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اضافه کرد: همچنین برای افراد فاقد مسکن ساکن در روستا که قبل از وقوع سیل اسکان دائمی داشته اما فاقد مسکن بوده‌اند و همچنین زوج‌های جدید این روستا طرح‌های ویژه ای در نظر گرفته شده است تا این خانوارها نیز در سایت جدید صاحب منزل شوند.

محبی با بیان اینکه پروانه کار در این مناطق به صورت رایگان  صادر می‌شود، افزود: در راستای ساخت و ساز منازل در سایت جدید منطقه سیل زده چم شیر ۲۰ هزار و ۹۶۰ کیسه معادل ۱۰ هزار و ۴۸ تن سیمان رایگان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

منازل مسکونی، مزارع و باغات، قبرستان و امامزاده عباس(ع) روستای چم‌شیر در جریان سیلاب فروردین ماه سال گذشته به علت رهاسازی آب سد سیمره به طور کامل به زیر آب رفت.

بعد از وقوع این حادثه وزارت نیرو اراضی مسکونی و کشاورزی این روستا را خریداری و به تملک سد سیمره درآورد و ساکنان این روستا باید به سایت جدید نقل مکان کنند.

منبع : irna.ir
1399/07/01ایلام
1 - 50بعدی